Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 08:04:18
Advert
 

Öğrenciler yemekhane zamlarına tepkili

Kocaeli Üniversitesi’nde personel ve öğrenci yemek fiyatlarına zam yapıldı. Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Temsilciliği zamların bir an önce geri çekilmesi gerektiğini ifade eden yazılı bir açıklama yayınladı
Öğrenciler yemekhane zamlarına tepkili
Advert

Boran KAYALAR- Kocaeli Üniversitesi’nde personelin ödeyeceği yemek fiyatına yüzde 50 zam yapıldı. Öğrenciler ise şu an okulda olmasalar da üniversite açıldığında yüzde 20 zamlı yemek yiyecek.Üniversite yönetimi aynı zamanda gün içerisinde ikinci kez yemek yemek isteyenler için ikinci geçiş fiyatlarına da aynı oranda zam yaptı.

 

“İSRAF POLİTİKASINA SON VERİLMELİDİR”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Temsilciliği; “Kamu kurumlarında verilen yemekhane hizmetleri kâr amaçlı değildir, personelin yemek ihtiyacının karşılanması içindir. Bu kamu kurumu bir üniversiteyse, yönetim hem personelin hem de özellikle öğrencilerin nitelikli ve sağlıklı yemek ihtiyacının mümkün olan en düşük fiyatla sağlanmasından sorumludur. Üniversite yönetimleri diğer harcama kalemlerini gözden geçirmeli, personelini ve öğrencilerini mağdur etmek yerine kamu kaynaklarının israf edilmesi politikalarına son vermelidir.

 

 

ZAMLAR DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ

 

Salgın döneminden hemen önce yapılan ve salgın döneminde sonuçlanan yemekhane ihalesinin sonucunda yeni firma 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yemek hizmetlerini vermeye başlamıştır. Yapılan zamların bu tarihten hemen önce ilan edilmesi elbette herkese yemekhane ihalesinde kamu yararı gözetilip gözetilmediği sorusunu sordurtmaktadır. Eğitim Sen olarak Kocaeli Üniversitesi yönetimini öncelikle bu sorulara cevap vermeye davet ediyor ve yapılan yemekhane zamlarını derhal geri çekmesi yönünde çağrıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA