Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 11:52:56
Advert
 

Kan donduran yasak aşk cinayeti

2002’yılında kayıp olan ve 2009 yılında hakkında gaiplik kararı verilen Mustafa Yılmaz(39) isimli şahısın dosyasını tekrardan ele alan Kocaeli Polisi, Yılmaz’ın yaşadığı yasak aşk nedeniyle, darp edildikten sonra, ateşe verilen aracıyla uçuruma atıldığını belirledi. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 6 kişi tutuklandı, 3 kişi savcılıkta serbest kaldı ve 1 kişi ise adli kontrolle serbest kaldı
Kan donduran yasak aşk cinayeti
Advert

Abbas ÇAKAR- Kocaeli Körfez İlçesinde ikamet eden ve Çelik Konstrüksiyon işi yapan Mustafa Yılmaz(39) isimli şahıs hakkında,   30 Ağustos 2002 günü ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunuldu. Polis uzun süre araştırmalarda bulundu. Ancak Yılmaz hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadı.   2009 yılında yetkili mahkeme şahıs hakkında gaiplik kararı verdi.  Bugüne kadar herhangi bir gelişme olmayan kayıp dosyasını, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri tekrardan incelemeye başladı.   2 yıl sonra zaman aşımı olacak dosyada yapılan incelemelerde, bazı çelişkili ifadelere ulaşan Kocaeli Polisi,  yaklaşık 3 ay önce dosyayı tekrar açtı.

 

İP UCU YASAK AŞK ÇIKTI

 

Açılan dosya ile ilgili Yılmaz’ın aile yakınları ve o dönemde çevresinde bulunan arkadaşlarıyla çalışanlarının ifadelerini yeniden almaya başlayan polis ekipleri,  dosya ile ilgili yeni bilgilere ulaştı. Evli olduğu öğrenilen Yılmaz’ın bir çalışanının eşi ile yasal aşk yaşadığı bilgisine ulaşılınca, olayın gerisi çorap söküğü gibi geldi.

 

 

3 İLDE OPERASYON

 

Kocaeli polisi elde ettiği bilgilerden yola çıkarak Mustafa Yılmaz’ın o dönemde yasak aşk yaşadığı personelin eşi M.S,  M.S’nin olay sonrası ayrıldığı eşi B.B, yine M.S isimli kadının babası S.S, amcası A.S ve Amcaoğlu R.S’yi Konya’da düzenlediği operasyon ile gözaltına aldı. Daha sonra ise  olaya karıştıkları ve para karşılığı tutuldukları belirlenen İ.K., O.K., N.T.  E.A. ile C.D isimli bir şahısı    Karabük ve  Kocaeli’nde gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen S.S., A.S., R.S., İ.K., N.T., O.K. tutuklandı. Diğer 3 kişi savcılıkta  serbest kaldı ve  1 kişi ise adli kontrolle serbest kaldı. 

 

 

CANLI CANLI YAKIP UÇURUMDAN ATTILAR

 

Gözaltına alınan şahısların verdiği ifadeler doğrultusunda, Mustafa Yılmaz’ın o dönemde yanında çalışan B.B’nin, eşi M.S’nin ortadan kaybolduğu, bu nedenle patronu Yılmaz’dan şüphelendiği ve eşi M.S’nin Konya’da bulunan ailesinin yanına giderek olayı anlattığı öğrenildi. Olayı öğrenen M.S’nin a Babası S.S, amcası A.S, Kuzeni R.S ,  damatları B.B ile  Kocaeli’ne gelerek  kızlarını bulması için İ.K., O.K., N.T.  E.A. ile para karşılığı anlaştığı tespit edildi. Daha sonra şahısların Mustafa Yılmaz’ı darp ederek kendi aracı ile alıp, Körfez İlimtepe Yolu üzerinde bir göletin yanına getirdikleri ve sevgilisi M.S’nin yerini öğrenmek için işkence yaptığı, ardından da bayıltana kadar dövdükten sonra, aracının içerisine koyarak benzin döküp aracı ateşe verdikten sonra uçuruma attıkları belirlendi.  Ayrıca olayda İ.K isimli şahısın benzini ateşe verirken yanlışlıkla elerini ve ayaklarını yaktığı belirlendi. 

 

 

ÇÖZÜLEN 5’İNCİ DOSYA

 

 

2019 Eylül ayında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysal Tipioğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte tekrar açılan faili meçhul ve kayıp dosyalarında çözülen  5’inci dosya   olan  Mustafa Yılmaz’ın öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınan 10 şüpheli,   tamamlanan işlemleri sonrası Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Polisin olay yerinde yıllar sonra yapmış olduğu araştırmalarda  Yılmaz’ın aracına ait  parçalar bulunurken,   maktülün cesedinin  bulunması için araştırmaların devam ettiği öğrenildi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA