Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 12:46:52
Advert
 

AK Parti halk süte destek vereceklerini açıkladı!

Ak Parti İzmit Belediye Meclisi grup başkan vekili Mustafa Soydabaş bugün gerçekleşen İzmit Belediye meclisinde halk süte olumlu bakacaklarını açıkladı.
AK Parti halk süte destek vereceklerini açıkladı!
Advert

Ak Parti İzmit Belediye Meclisi grup başkan vekili Mustafa Soydabaş’ın o açıklaması;

 

SATMAYACAĞIM DEMİŞTİNİZ, SATIYORSUNUZ

 

Zamanı iyi değerlendirmek için gündemimizdeki konularla ilgili Ak Parti’mizin görüşlerini aktarmak için söz almış bulunuyorum. İlk meclis toplantılarımızda önceki dönemi suçlamak için; “Biz belediye mallarını satmayacağız, değer yaratacağız” demiştiniz. Bugün ise; Vadi Kent Konutları ve Mahalleye Dönüşen Köylerde köy tüzel kişiliğine ait olup yasayla belediyemize devredilen yerlerin satışı ile ilgili taleple geldiniz. Bu bir çelişkidir. Tutarsızlıktır.

 

DAİRELERE EVET,  KÖY ARAZİLERİNE HAYIR

 

Bizler de Vadi Kent Konutlarındaki Belediyemize ait konutların satışı hususunda yetki vermeyi uygun görüyoruz. Sonuçta burası belediyemize kaynak yaratmak için yapılmıştı. Ancak, köylerdeki gayrimenkullerin satış arzusu daha önceki yönetimde de gündeme gelmiş ve Ak Parti olarak satışının uygun olmadığını söylemiştik. O günkü CHP’li meclis üyeleri de razı olmamıştı. Tarımsal Kalkınma hamlesi yapıyorum diye 6 dönüm alana ekilen ürünleri reklam aracı olarak kullanırken, köylerdeki her karış toprağı da değerlendirmeniz gerekirdi. Buradaki çelişkiyi halkımızın dikkatine sunmak isteriz.

 

HALK SÜT‘E OLUMLU BAKIYORUZ

 

Halk Süt konusuna olumlu bakıyoruz. Belediyemizin bu tür üreticiyi destekler projeler üretmesinden yanayız. Ancak bu konuda da meclisimizin tam bilgilendirilmesi ve hangi üretim kooperatiflerine veya şahıslara hangi şartlar altında kredi verileceğini aydınlatması gerekir. Kredinin İzmit dışındaki şirketlerde kullanılacağı söylentileri giderek çoğalıyor. İzmit’te Çenesuyu dururken İstanbul’dan Hamidiye Su’yu getirmeniz de bu söylentileri açıkçası destekliyor. İzmit’in kaynaklarının İzmit’te değerlendirilmesinden yanayız.

 

BU KADAR REKLAM MERAKINI  ANLAMIŞ DEĞİLİZ

 

Tekrar tekrar önümüze gelen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün ikiye ayrılması, iki ayrı müdürlükle idare edilmesi talebinizi, “Bizi çalıştırmıyorlar, hizmetler engelleniyor” bahanelerinizi ortadan kalkması için çekimser oy vereceğiz. Bu konudaki çekincelerimizi ortaya koyduk. Önceki dönem tek çatı altında ve yarı yarıya kadroyla bu iş gayet güzel yürütülürken, sizin bu reklam merakınızı anlamış değiliz. Ama madem bunu bu kadar çok istiyorusunuz, buyrun takdir sizindir.

 

VETERİNER MÜDÜRLÜĞÜNÜ  SİZ GECİKTİRDİNİZ

 

Veteriner Müdürlüğünün konulmasına olumlu oy vereceğiz. Bu konuda önceki teklifiniz usul gereği komisyona gitsin dediğimizi ve sizin usulü çiğneyip direkt oylamaya sunduğunuz için bunun uzadığını da hatırlatmak isteriz. Hizmetlerin yakından takipçisi olacağız. Bu görüşlerimizle meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımızla

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA