Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 07:39:34
Advert
 

İzmit’e teleferik mi geliyor?

İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit içi teleferik çalışması başlattıklarını açıkladı. Başkan Hürriyet; “Fizibilite çalışmamızı yaptıracağız. Evet yapılabilir çıkarsa süreci başlatacağız” dedi.
İzmit’e teleferik mi geliyor?
Advert

Serkan ÜLDEŞ- Temmuz ayı meclisinde konuşan İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Seçim döneminde vaatlerim arasında yoktu teleferik çalışması. Uzun yıllardır ilimizde tartışılan, Büyükşehir’in zaman zaman çalışmalar yaptığı projeydi. Ordu Boztepe teleferiğini yapan firma ve birkaç firmadan İzmit’e yönelik çalışma yapmalarını istedim. İzmit’te teleferik mümkün olur mu? Olursa nerelere olurun raporu geldi. Ve bu raporda 10 yer incelendi. İki tane yerin kamusallaştırma olmadan uygun yatırımla, kendisini 3 senede amarti edebilecek iki tane alan belirledi. Detaylı rapor verdi. Fizibilite çalışmamızı yaptıracağız. Evet yapılabilir çıkarsa sürece bakacağız. Turizm anlamında ciddi katkısı olacak. İlk kanaat bu. Teknik adam değilim. Meclis bunu değerlendirsin. Zaman kaybetmemek adına fizibilite çıkıktan sonra onay verirseniz, stratejik planlamaya almasını öneririm. Teleferik hep gündem olan İzmit için önemli olan bir konudur. Plan ve bütçeye mutlaka gitmeli"ifadelerini kullandı.

 
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA