Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 14:15:17
Advert
Advert
 

"İmam cenazeyi bıraktı" iddiası!

İzmit Kuruçeşme Merkez Camisi İmamı Ahmet T.'nin geçtiğimiz gün vefat Zeynep Gürbüz’ün cenazesinde erkekler ve kadınların birbirleriyle sohbet etmesinden dolayı kabristana gitmediği ve cenazeyi ortada bıraktığı iddia edildi
"İmam cenazeyi bıraktı" iddiası!
Advert

Boran KAYALAR -  GEÇTİĞİMİZ gün vefat eden SAS Grup İdari Müdürü emekli edebiyat öğretmeni Erinç Gürbüz’ün eşi Zeynep Gürbüz’ün cenaze namazında iddialar göre imam sorunu yaşandı. İddialara göre; İzmit Kuruçeşme Camii İmamı Ahmet T., 35 senelik öğretmen olan Zeynep Gürbüz’ ün cenazesinde cami avlusunda kadınların başı açık olmasından ve erkekler ile sohbet ettiklerinden dolayı cenaze namazını kıldırmak istemedi. Durumu cenazenin yakınlarına bildiren cami imamı daha sonra cenaze namazını kıldırdı.

ARADIK DEDİLER

Camide kılınan cenaze namazının ardından ise Zeynep Gürbüz’ün cenazesi defin işlemleri için Hatipköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze arabadan indirilip kabrin yanına getirildiğinde, görevli imamın orada olmadığı ve define gelmediği iddia edildi. İmamın defin yerinde olmadığı görülünce, yakınları tarafından kendisine ait telefonun sürekli arandığı, fakat telefonlara cevap verilmediği ileri sürüldü. İddialar göre; mezarlıkta tesadüfen cemaat içinden bir yakın tarafından gerekli dualar ve işlemler yerine getirilerek cenaze defnedildi. Yaşanan olaya oldukça büyük tepki gösterdiği öğrenilen acılı ailenin cami imamından şikayetçi olduğu da iddia edildi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA