Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 07:08:22
Advert
Advert
 

İmam görevini yaptı mezarlığa kimse çağırmadı

Vefat eden Zeynep Gürbüz’ün cenazesinde imamın cenaze namazını zorla kıldırdığı ve mezarlığa gitmediği iddia edilmişti. Olaya tanık olan bir vatandaş yaşananları anlattı: “İmam görevini yaptı, namazı kıldırdı, mezarlığa gitmek için bekledi ama aileden kimse imama ‘gelin’ demedi” dedi
İmam görevini yaptı mezarlığa kimse çağırmadı
Advert

Boran KAYALAR - Geçtiğimiz gün vefat eden SAS Grup İdari Müdürü emekli edebiyat öğretmeni Erinç Gürbüz’ün eşi Zeynep Gürbüz’ün cenaze namazında iddialar göre imam sorunu yaşandı. İddialara göre; İzmit Kuruçeşme Camii İmamı Ahmet T., 35 senelik öğretmen olan Zeynep Gürbüz’ ün cenazesinde cami avlusunda kadınların başı açık olmasından ve erkekler ile sohbet ettiklerinden dolayı cenaze namazını kıldırmak istemedi. Durumu cenazenin yakınlarına bildiren cami imamı daha sonra cenaze namazını kıldırdı.

 

ARADIK DEDİLER

Camide kılınan cenaze namazının ardından ise Zeynep Gürbüz’ün cenazesi defin işlemleri için Hatipköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze arabadan indirilip kabrin yanına getirildiğinde, görevli imamın orada olmadığı ve define gelmediği iddia edildi. İmamın defin yerinde olmadığı görülünce, yakınları tarafından kendisine ait telefonun sürekli arandığı, fakat telefonlara cevap verilmediği ileri sürüldü. İddialar göre; mezarlıkta tesadüfen cemaat içinden bir yakın tarafından gerekli dualar ve işlemler yerine getirilerek cenaze defnedildi. Yaşanan olaya oldukça büyük tepki gösterdiği öğrenilen acılı ailenin cami imamından şikayetçi olduğu da iddia edildi.

KURALLARA UYMADILAR

Bu olayın medyaya yansımanın ardından olayın nasıl yaşandığı ve ayrıntıları gazetemiz tarafından öğrenildi. Olaya tanık olan bir vatandaş yaşananları bize anlattı: “Cami imamı cenazeye geldiği zaman gerekli uygulamaları yaptı ve namazı kıldırdı. Herhangi bir polemik yaşamadı. Hatta görevli imamın bilgisi dışında cenazeye katılanların sayısı yoğun olduğu için mesafe ihlali yaşandı. Mahalle muhtarı mesafe kuralına uyulmadığı için polise bu olayı bildirdi. Haberdeki fotoğrafta da sosyal mesafeye uyulmadığı görülüyor.

GİTMEK İÇİN BEKLEDİ

Cami imamı rutin görevini yaptı ve aile yakınlarına başsağlığı diledi, namazı kıldırdı. Sonrasında cenaze kaldırıldı ve mezarlığa götürüldü. Bu arada imama hiç kimse ‘Gelin, buyurun hocam’ demedi. Hatta imam cami önünde aileden gelecek haber için yaklaşık bir saat bekledi. İmamı aradıklarını iddia ediyorlar, ancak telefon kaydının olmadığını söylüyorlar. Cami görevlileri cenazeye katılan insanlarla hiçbir sorun yaşamadı. Kimse ile herhangi bir tartışma veya münakaşa etmedi. Mahalleden namaza gelen bazı insanların kendi arasında sözlü tartışması olsa bile cami görevlileri dışında olmuştur. Cami görevlilerinin anlayışı ve cenazeye gösterdikleri ehemmiyet gayet olumlu idi.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA