Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 06:57:34
Advert
 

Halit Çokan'dan Ayasofya açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'in Avukatı Halit Çokan, Ayasofya'nın cami olarak hizmete başlayacak olmasına tepki gösteren grupları eleştirdi.
Halit Çokan'dan Ayasofya açıklaması
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'in Avukatı Halit Çokan, geçtiğimiz hafta Danıştay'ın kararı ile cami olan Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayasofya'nın cami olarak kullanılacak olmasını eleştirenlere sert eleştiriler yönelten Çokan, " İnananların on yıllara sârî bu rüyasını içine sindiremeyen malum güruh bu tasarrufu "Atatürk'ün imzasıyla hesaplaşma" "Cumhuriyetten intikam alma" olarak takdim etmektedir. Hadi oradan" dedi.

 

"CUMHURİYETTEN İNTİKAM ALMA" 

Malum zihniyetin mensupları ve onların sivil toplum örgütlerine tasallut etmiş eküriler, Fethin sembolü, Fatih'in emaneti olan Ayasofya'nın müze olmaktan kurtulup cami olarak asli işlevine döndürülmesini çeşitli zırvalarla gölgelemeye çalışıyorlar. İnananların on yıllara sârî bu rüyasını içine sindiremeyen malum güruh bu tasarrufu "Atatürk'ün imzasıyla hesaplaşma" "Cumhuriyetten intikam alma" olarak takdim etmektedir.  Ayasofya'nın cami olmasından kimin veya kimlerin rahatsız olduğu yaklaşık 24 saattir yapılan açıklamalardan belli. Bunlarla aynı safta olmaktan zül duymayanlara ne denilebilir ki? Amma Atatürk üzerinden tezvirat yapanlara elbette diyeceğimiz olacaktır.

 

HADİ ORADAN

 

Milletin duyduğu heyecan ve coşkuya ortak olmaktan mahrum bu bedbaht hezeyancılara şunu sormak gerekmez mi; siz değil misin Atatürk'ün elinin ve iradesinin ürünü olan 1924 Anayasasının, 27 Mayıs 1960 darbesi ile ortadan kaldırılmasına çanak tutan!.. Siz değil misiniz Atatürk'ün anayasasının silah zoruyla ilga edilmesini (hükümsüz hale getirilmesini) "DEVRİM" diye kutsayan!.. Siz değil misiniz 27 Mayıs'ta Atatürk'ün Anayasasının zorbaca rafa kaldırılmasını "27 Mayıs Hürriyet ve Anayasa Bayramı" olarak kutlayıp kutsayan. Kimmiş Atatürk'ün imzasıyla hesaplaşan? Hadi oradan.

 

 

 
 
 
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA