Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 07:09:14
Advert
Advert
 

Şiir, tarih ve resim bu kitapta buluştu

Tarihçi, akademisyen ve yazar Volkan Şenel’in “Atlas Üzerinden Düşler Kurmak” adlı kitabında, şiir, tarih ve resim buluştu. Şenel, kentleri, kentlerdeki önemli yapıları ya da kentlerde yaşanan acıları okuyucularına sundu
Şiir, tarih ve resim  bu kitapta buluştu
Advert

“BEN, atlas üzerinden düşler kuran bir ecdadın torunuyum” diyen tarihçi, akademisyen ve yazar Volkan Şenel’in “Atlas Üzerinden Düşler Kurmak” adlı kitabı çıktı. İçerisinde tasvir ve çizimlerin olduğu kitapta tarih ve şiir birleşirken, bu önemli çalışma Arel Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kent tarihçisi Şenel, kentleri, kentlerdeki önemli yapıları ya da kentlerde yaşanan acıları okuyucularına sunduğu kitapta özellikle Osmanlı Devleti’nin hüküm sürdüğü kentler önemli bir yer tutuyor.

 

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

 

Tarih alanında önemli çalışmalara imza atan Şenel, “Kitapta, vatan, millet ve bayrak sevgisi temelinde şiirler var” dedi. Şenel, bir Rus ve üç Türk sanatçının çizim, tasvir ve fotoğraflarının da  kitapta yer aldığını ifade ederken, “Edebiyat, tarih ve resim bu kiapta buluştu. Her sayfada şiirle ilişkili çizimler yer alıyor. Çizimle ve şiirler bir bütünlük oluşturuyor” ifadelerini kullandı. Eylül ya da ekim ayında bir tanıtım programı gerçekleştireceğini ifade eden Şenel, “Diğer yandan kitabın ilk basımının tüm geliri üniversite öğrencilerine burs olarak sunulacak” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA