Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 07:16:00
Advert
Advert
 

Genç anne koronayı yendi

İzmit İlçesinde ikamet eden ve Koronavirüs’e yakalanan 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Elmas Altınok, yaşam destek ünitesine bağlı kalarak verdiği yaşam mücadelesini kazandı.
Genç anne koronayı yendi
Advert

Abbas ÇAKAR- Kocaeli İzmit İlçesinde ikamet eden ve özel bir firmada çalışan Elmas Altınok(37) kısa bir süre önce yaşadığı halsizlik ve ateş belirtileri üzerine COVİD-19 testi yaptırdı. Yapılan test pozitif çıkınca hemen Kocaeli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.  Hiçbir rahatsızlığı yokken Koronavirüs’e yakalanan ve durumu kötüleşip nefes almakta güçlük çekince yaşam destek ünitesine bağlı kalan Altınok,   verdiği 10 günlük yaşam savaşını kazandı.  Durumu iyileşen ve normal odaya alınan genç annenin, yapılan testlerde hastalığı yendiği görüldü.

 

 

İKİNCİ BAHARIMI YAŞIYORUM

Bir süre sonra taburcu olması beklenen Altınok, “Bu hastalığa yakalanan insanların korkmasına gerek yok. Hekimlerimiz çok başarılı, çok iyi doktorlarımız var. Hastanelerimiz çok iyi sağlık çalışanları bir anne sevgisi gibi her şeyimle ilgilendi. Ben bu dönemde çocuklarıma tutundum, çocuklarıma bağlandım çünkü onlar benim dayanağımdı. Bu salgına yakalananlar umutsuz olmasınlar tutunacak muhakkak birileri vardır. Sadece onu düşünsünler. Çünkü bu insanın gerçekten de iyileşmesini sağlamış oluyor ve buradaki doktorlarımız ve hemşirelerimiz çok iyiler. Allah hepsinden ve devletimizden razı olsun, orada yatarken zaten 5 gün hiç hatırlamıyorum ne hissettiğimi, ilk gittiğin zaman yoğun şiddetli ağrılarla gitmiştim sonrasında uyandığımda da doktorların işte yüzüme müjde müjde uyandı heyecanla, mutlulukla ya o mutluluklarını yaşadığın zaman zaten sanki ben ikinci kez tekrar dünyaya gelmiş gibi oldum. işte elmas hanım hayattasınız, yaşıyorsunuz işte tekrardan uyandınız. Deyince hayatta ikinci kez gelmiş gibi oluyorsunuz. İkinci baharımı yaşıyorum. Bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Herkes çok dikkat etsin. Sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uysun. İnanın çok zor bir süreçti. Allaha çok şükür atlattık” şeklinde konuştu.

 

 

BAŞHEKİM TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, “Bu yoğun tedavi sürecinden başarıyla çıkması onun sağlığına kavuşması bizleri gerçekten mutlu ediyor bizim en önemli motivasyon kaynağımız en önemli çalışma azmimizin sebebi  hastalarımızın sağlıklarına kavuşması. Onun işte yoğun bakımda bulunması ve sonrası çıkışındaki servise gelme sürecinde çalışanlarımızın büyük emekleri var. Her birine, doktorlarımıza bütün meslektaşlarıma hemşire arkadaşlarıma temizlik personeline kadar bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum inşallah bütün hastalarımız sağlıklarına bu şekilde kavuşurlar diye niyaz ediyorum teşekkür ediyorum"dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA