Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 12:19:41
Advert
 

TÜPRAŞ’tan online yaz stajı

TÜPRAŞ İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aksoy, 2019 yılında hayata geçirilen Nextremers Proje Öğrencisi Programı ile kurula dahil olan öğrencilerin mezuniyetleri öncesinde TÜPRAŞ’ta iş hayatını yakından tanımaya devam ettiğini söyledi
TÜPRAŞ’tan online yaz stajı
Advert

TÜPRAŞ’ın, üniversite öğrencilerine yönelik “Nextremers” programı kapsamında gençler, online olarak eğitim ve projelere katılarak uzaktan çalışma deneyimi yaşıyor. TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ağustos ayında uygulamaya alınacak staj programıyla üniversite öğrencileri yaz stajlarını online olarak uzaktan tamamlayabilecek.

 

PANDEMİ DÖNEMİNDE ONLINE EĞİTİM

 

Dijital teknolojileri iş süreçlerine entegre eden Tüpraş, yetenek yönetimi kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde üniversite öğrencilerinin yer aldığı projeleri de online sürdürüyor. TÜPRAŞ’ın, üniversite öğrencilerine gerçek bir çalışma ortamı deneyimi sunan genç yetenek programı “Nextremers Proje Öğrencisi Programı”, pandemi döneminde de online eğitim ve içerikleriyle öğrencilerin gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

 

EĞİTİMLER TAMAMLANDI

 

TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü ile İzmit, İzmir ve Kırıkkale rafinerilerinde uygulanan program kapsamında öğrenciler, uzaktan çalışma deneyimi yaşarken, online eğitimler almaya ve çalıştıkları departmanlarına destek vermeye devam etti. Öğrenciler ayrıca, pandemi döneminde aldıkları inovatif fikir üretme eğitimlerini de tamamladı.

 

 

BAŞVURULAR ALINDI

“Nextremers” proje öğrencileri gelişimlerini, tasarım odaklı düşünme eğitimleriyle devam ettirecek. Böylece üretecekleri projelerle yeni dönemde programa katılacak Nextremers'ların yaşayacağı deneyimin tasarlanmasına da katkı sağlayacaklar. Yeni dönemde kariyerlerine ilk adımı TÜPRAŞ’ta atmak ve programın bir parçası olmak isteyen 4 bin 500’den fazla üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencisi, 23 Şubat-15 Mart’ta projeye başvurdu.

 

 

YENİ DÖNEM NEXTREMERS’LARI

Pandemi süresince de dijital araçlar üzerinden yetenekleri ve yetkinlikleri göz önünde bulundurularak değerlendirilen öğrencilerden son aşamaya geçenler, dijital ortamda gerçekleştirilen birebir mülakatlara katılmaya devam ediyor. Değerlendirme süreci tamamlanarak yeni dönem Nextremers’ları temmuz sonunda belirlenmiş olacak.

 

ONLINE YAZ STAJI AĞUSTOSTA BAŞLIYOR

Nextremers programının yanı sıra ağustos ve eylül aylarında TÜPRAŞ’ta yaz stajına başlayacak üniversite öğrencileri, bu süreci online olarak uzaktan tamamlama fırsatına sahip olacak. Yaklaşık 5 bin 600 başvuru arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda, 300 üniversite öğrencisi TÜPRAŞ’ta online yaz stajı deneyimini yaşayacak. Stajlarına oryantasyon eğitimiyle başlayacak öğrenciler, grup mentorluk desteğiyle TÜPRAŞ'’ı daha yakından tanıma fırsatı bulacak.

 

GENÇ YETENEK PROGRAMI

Stajyerler öğrenim sürecinde ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne yönelik TÜPRAŞ özelinde proje fikirleri geliştirecek. Projelerini geliştirirken destekleyici eğitimler de alacak olan öğrenciler, fikirlerini TÜPRAŞ mentorlarından ve yöneticilerden oluşan komitelere sunacak. Öğrenciler bu çalışmalarının ardından 2021 döneminde açılacak Nextremers Genç Yetenek Programı’na doğrudan aday olma şansı yakalayacak.

 

ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELMEYİ ÖNEMSİYORUZ

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜPRAŞ İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aksoy, öğrencilerle bir araya gelmeyi, onları kuruma katmayı, onlardan öğrenmeyi ve birlikte gelişmeyi her dönemde önemsediklerini belirtti. Aksoy, “2019 yılında hayata geçirdiğimiz Nextremers Proje Öğrencisi Programı ile aramıza katılan öğrencilerimiz mezuniyetleri öncesinde TÜPRAŞ’ta iş hayatını yakından tanımaya devam ediyor. Gençlerle birlikte olduğumuz bir diğer uygulamamız da staj programları. Yeni Normal ile birlikte ağustos ayında aramıza katılması planlanan üniversite öğrencileri yaz stajlarını online olarak uzaktan tamamlayacak. Öğrencilerle buluşmayı ve fikirlerinden öğrenmeyi büyük bir heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA