Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 06:11:08
Advert
Advert
 

Hürriyet, eleştirilere teşekkür etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kendisine yöneltilen eleştirilere tek tek cevap verdi. Hürriyet, "Bundan sonra İzmit'i meclis üyelerimizle birlikte yönetme gayretim var. Bizim de eksimiz varsa telafi etme gayretindeyiz. İnşallah bundan sonra daha fazla sorunları beraber konuşuruz. Sürekli halkla birlikteyiz, halka sorarak iş yapıyoruz" dedi.
Hürriyet, eleştirilere teşekkür etti
Advert

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 2019 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü Temmuz ayı meclis toplantısının 2. birleşiminde kendisine yöneltilen eleştirilere tek tek cevap verdi. Hürriyet, "Meclis üyelerimizin yapıcı eleştirileri, yol yöntem ve eksikleri için teşekkür ediyorum. Eksiklerimiz varsa düzelteceğiz. Takdir edersiniz ki bu bütçe bizim yaptığımız bir bütçe değil. Bu kendi yatırım planlarımız değil. O bütçeye ek bir yük getiremezdik. Yeni yaptığımız tahminler 2020 ve sonrası için geçerli olacak. Bazı noktalarda haksız olduğunuzu düşünüyorum.

 

BÜYÜK PARALAR HEBA EDİLDİ

Bundan sonra İzmit'i meclis üyelerimizle birlikte yönetme gayretim var. Bizim de eksiğimiz varsa telafi etme gayretindeyiz. İnşallah bundan sonra daha fazla sorunları beraber konuşuruz. Sürekli halkla birlikteyiz, halka sorarak iş yapıyoruz. Küçücük bir cafe yapıyoruz Yahya Kaptan'da. Belediyeye kazanç olsun istiyoruz. Oranın ismini bile İzmit halkına soracağız. Kapanönünde iyileştirme mi yapalım radikal değişiklik mi. Onlar ne derse onu yapacağız. Cedit'te de krizi çözmekle ilgili kimin katkısı varsa tekrar teşekkür ediyorum. Bu konuda siyaset üstü davranılmıştır. Büyükşehir Başkanı için de kendim için de söylüyorum. Tarih koridoru da güzel bir proje ama orada büyük paralar heba edilmiş.  Personel giderlerinin yüksek olmasının nedeni de o seçim dönemini kapsayan 29 kişi, iptal edilmiş emeklilikler vardı biz onlara yol da açtık. Bütçe açığı 30 milyondu. Geçmiş dönemden 38 milyon borç 2019 yılına muhasebeleştirilmiş. Tabi ki idarenin devamını sağlamak zorundayız. Piyasaya olan 51 milyonun tamamını ödedik. Geçmiş dönemde gayri menkul satımı vardı, biz bu dönemde hiç satmadık. 2009'dan beri 77 milyonluk yer satılmış. Biz satmadan ilerlemeye çalışıyoruz. Bu da rakamları değişik hale getiriyor.

 

KREŞ MÜDÜRLÜĞÜNE İZİN VERMEDİNİZ

Çalıştırmıyorlar eleştirisi yapıldı. Evet ilk başlarda böyleydi. Örneğin biz daha yeni araç alabiliyoruz. İlk önce hayır demeseydiniz şimdi 15 milyon belediyenin kasasında olacaktı. Pandemi süreci olduğu için kreşlerimizi açamadık ama açsaydık biz buradaki öğretmenlerimizi büro elemanı olarak mı işe alacaktık. Müdürlük kurmamıza izin vermediniz. Ama bundan sonra daha dostane, daha uzlaşmacı bir şekilde çalışmak istiyoruz. Ekonomik kriz kapıda. Pandemi de tuz biber oldu. Bakın işsizlik var. Bunun da sorumlusu elbette Ak Parti hükümete. Ben kısır çekişmelere girmek istemiyorum" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA