Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 07:04:37
Advert
 

15 Temmuz gazilerini unutmadılar

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, 15 Temmuz Gazileri Hasan Hüseyin Çiçek (43) ile Muhammet Durak’ı (30) ziyaret etti.
15 Temmuz gazilerini unutmadılar
Advert

CANLARINI ORTAYA KOYDULAR

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit’te oturan 15 Temmuz Gazileri Hasan Hüseyin Çiçek (43) ile Muhammet Durak’ı (31), İl Başkan Yardımcısı Muharrem Top, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney ve ilçe yöneticileriyle birlikte ziyaret etti. İzmit Seka Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde çalışan Hasan Hüseyin Çiçek ile İnşaat Mühendisi Muhammet Durak Ankara’da akraba ziyareti sırasında, hain darbe girişimini durdurmak için sokağa çıkan milyonlarca kişi arasındaydı. Durak ile Çiçek, helikopterden açılan ateş sonucu vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla gazi oldu. Ziyaret sırasında 4 yıl önceki anılar tekrar hatırlandı. Vatan için her zaman canlarını ortaya koymaya hazır olduklarını ifade eden gazilere şükranlarını sunan Başkan Ellibeş, şunları söyledi: “Aziz milletimiz 15 Temmuz’da hain darbe girişimini engelleyerek yeni bir tarih yazdı. O kara gecede 251 vatandaşımız şehit olurken, 2 bin 196 gazimiz vardı. O gün fert fert demokrasimizi, bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü canlarımız pahasına savunduk. Kahraman şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ederken, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz. Onların sayesinde millet olarak kazandığımız zaferin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan yaklaşık yüz yıl önce verilen bağımsızlık mücadelesi ruhunun hala dimdik ayakta olması bu darbeyi organize eden karanlık güçler ve Türkiye düşmanlarına tarifsiz bir korku yaşatırken, aynı zamanda bölgemizdeki diğer mazlum milletler için de bir özgüven vesilesi olmuştur” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA