Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 08:42:50
Advert
 

Destanın yıldönümü

Destanın yıldönümü
Advert

4 yıl önce bugün, FETÖ tarafından düzenlenen işgal girişiminde 251 vatandaşımızı şehit verdik. Bu anlamlı günde hem şehitlerimizi anacağız hem de 15 Temmuz Destanının gururunu yaşayacağız

 

4 YIL ÖNCE BUGÜN 

 

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Tam 4 yıl önce bugün, FETÖ Terör Örgünü mensubu askerler boğaz köprüsünde trafiği durdurup halka ateş açtı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde jetler uçtu ve askeri alanlar ve meclis bombalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka yaptığı çağrının ardından ise süreç değişti. 

 

15 TEMMUZ BİR DESTAN

 

VATANDAŞLAR FETÖ’cülere karşı sokağa çıkarken, Kocaeli’de de halk askeri alanlara koştu. Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri süreci başarıyla yönetti. Verilen mücadelede 251 kişi şehit olurken yaklaşık 3 bin kişi de gazi oldu. 15 Temmuz, Türkiye tarihinin en önemli destanlarından biri olarak tarihteki yerini aldı. 

 

DEMOKRASİ NÖBETİ 

 

15 Temmuz’un ardından yaklaşık bir ay boyunca Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlar demokrasi nöbeti tuttu. Kocaeli’de ise Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlar sabaha kadar nöbetteki yerini aldı ve darbeye ve darbecilere meydan okudu. Bu önemli günde bir yandan şehitlerimizi anarken, diğer yandan da bu büyük destanın gururunu yaşayacağız. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA