Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 19:09:40
Advert
Advert
 

“İspat etmeyen alçaktır”

CHP’li Kerem Aydemir’in Dilovası AK Partili meclis üyeleri hakkında ortaya attığı iddialara Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Burhan Turgut, üzerine aldı ve hakkında çıkan haberlere sert eleştirilerde bulunarak “Dilovası Belediyesi’nden bir tane ihale aldığımı göstersinler Dilovası’nı terk ederim. Ama bunları ispat edemeyende alçaktır, namussuzdur.”dedi.
“İspat etmeyen alçaktır”
Advert

Dilovası Belediyesi AK Partili Meclis üyesi Burhan Turgut son günlerde CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara sert dille cevap vererek Aydemir’i yaptığı açıklamaları ispat etmeye davet etti. Turgut “İspat etmeyen namussuz ve alçaktır. Etsinler bende Dilovası’nı terk edeceğim.”dedi.

 

DİLOVASI’NI TERK EDERİM

Burhan Turgut, kendisi ve oğlu Halil Turgut hakkında çıkan haberlere sert eleştirilerde bulunarak yaptığı açıklama da “40 yıldır Dilovası’nda ikamet ediyorum ve ticaret yapıyorum. 1989 yılından bu yana ilçede siyaset yapıyorum. Aile terbiyesi almış, duruşumuzla Dilovası’nda saygınlığı olan biri olarak Dilovası’nda hakkımda bir Allah’ın kulu namussuzluk yaptığımı söylesin. Kaldı ki hakkımda bir tane şaibeli bir şey göstersinler Dilovası’nı terk ederim.

 

DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANININ İNSİYATİFİDİR

Oğlum Halil Turgut, çevresinde mütevazi ve yardımsever bir genç olarak bilinmektedir ve 9 yıldır Dilovası Belediyesi’nde inşaat mühendisi olarak görev yapmaktadır. Onun Fen İşleri Müdürlüğü görevine getirilmesi ile ilgili hiçbir girişimim olmamıştır. Tamamen Belediye Başkanının insiyatifi ile alınmış bir karar sonrası Müdürlük görevi verilmiştir. Kaldı ki 9 yıldır başarı ile hakkında hiçbir şaibe olmadan yürüten oğlum Halil Turgut’un müdür olması kadar doğal bir durum var mıdır.”

 

İSPAT ETMEYEN ALÇAKTIR

 

Bu iftiraları atanlar bunları ispatlamak zorundadır, kimse benim ve ailemin itibari ile oynayamaz. Bu yazılanları ispat etmeyen namussuz ve alçaktırlar. Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir. Komisyonlarda yer almam konusunda çokta meraklı değilim. Meclis üyesi olarak komisyonlarda görev almak sırası ile yapılan bir iştir. Yapılan grup toplantısında yapılan seçimle sıra bize geldiği için her meclis üyesi gibi bizde komisyonda görevimizi geçici olarak üstlendik.”dedi.

 

KİMİN NASIL SİYASET YAPTIĞINI İYİ BİLİYORUZ

Kerem Aydemir’in ırkçılık yaptığını da söyleyen Turgut, “Aydemir’in nasıl siyaset yaptığını biz çok iyi biliyoruz. Irkçılık yaparak siyaset yaptığını da biliyoruz. Ayrıca üç kuruş için siyaset yapmaya çalışan Aydemir, ne yazık ki kendi rantı için hem CHP’yi alet ediyor hem de Dilovası’na zarar veriyor. Ancak kimse kusura bakmasın biz atılan iftiralara sessiz kalmayacağız. Bizde yeri geldiğinde konuşmasını ve kimin ne olduğunu neler yaptıklarını söylemeyi de biliriz. Kimse kusura bakmasın, tüm servetime mal olacak olsa bile bu konunun peşinde olacağım. Kimse bize iftira atamaz. Aydemir, bunun hesabını verecektir.

 

BU YAPILAN GAZETECİLİĞE YAKIŞMAZ

Gazeteler biri sosyal medyada bir şey yazıyor onu alıp hemen haber yapıyor. Bu yazıyı yazan ilçe başkanı dahi olsa karşı da bir muhatap var ve o kişinin itibarı var. Olayın muhatabına sormadan etmeden hakkında hemen karalama kampanyası yapmak gazetecilik olamaz. Doğru mu yanlış mı sormadan hiçbir gazeteci birisi hakkında bu şekilde iftira atmamalı. İnsanların şerefini, namusunu, itibarını karalamak bu kadar ucuz olamaz.

 

BUNUN HESABINI VERECEK

CHP İlçe Başkanı Kerem Aydemir hakkında hakkımda yaptığı yalan ve iftiralarla ilgili olarak avukatım gerekli davayı açmıştır. Bunun hesabını soracağım. Gazeteler de çıkan “Dilovası’nda Ballı Kaymaklı İhaleleri Kim Alıyor” başlığı ile gündeme gelen haber tamamen asılsızdır. Aydemir’e açtığım tazminat davasında kazanacağım ve her kuruşunu Mehmetçik Vakfına bağışlayacağım. Bunu tüm Kocaeli Dilovası görecektir.”dedi.    

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA