Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 26.09.2020 SAAT 18:43:51
Advert
 

Lozan antlaşması kutlamasına polis engeli

Lozan Antlaşmasının yıl dönümü sebebiyle, Atatürk anıtına çelenk bırakmak isteyen Atatürkçü Düşünce Derneğine emniyet güçleri izin vermedi
Lozan antlaşması kutlamasına polis engeli
Advert

Boran KAYALAR - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Lozan Antlaşmasının 97. Yıl dönümü sebebiyle Kültür  Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtına çelenk koymak istedi. Ancak 81 ilde yayınlanan genelge sebebiyle Atatürk Anıtlarına çelenk bırakma yasağı getirildi. Dernek üyeler emniyet güçlerinin ikna etmesi sonrası Yürüyüş Yolu üzerinde basın açıklaması yapmak istedi. Ancak güvenlik güçleri basın açıklamasına da izin vermedi. Uzun süren ikna çabaları sonrasında ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz dernek binası önünde ki İstiklal Caddesi üzerinde basın açıklamasını gerçekleştirdi. Basın açıklamasına DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Vatan Partisi İl Başkan Yardımcısı Salih Vedat Olgüntürk, İl Sekreteri Sebahat Cicioğlu, İl yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Damarlı, ADD İzmit, Gebze, Derince ve Körfez üyeleri katılım sağladı.

 

TÜM KAHRAMANLARIMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Grup adına basın açıklamasını ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz yaptı. Kavaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bazı zaferler, bazı antlaşmalar uluslar için tarihi dönüm noktalarıdır. Ulusal Kurtuluş Savaşımız ve Lozan Antlaşmamız da bunlara en iyi örnektir. Ulusumuz tarihin hiçbir döneminde bu denli bir yok oluşun işgalin ve ihanetin eşiğine gelmemiştir. Bu nedenle Lozan’a giden süreç çok zorlu ve çetin geçmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi dehası, cesareti, kararlılığı ve kendisine yürekten inanan kahraman halkıyla bütünleşmesi antiemperyalist mücadelenin zaferle sonuçlanmasını Lozan’la taçlandırılmasını sağlamıştır. Atatürk’ün Bandırma Vapuruyla başlayan  yolculuğu, kurtuluş savaşı mücadelesi İsmet İnönü’nün İsviçre’nin Lozan kentinde ki diplomatik zaferiyle son bulmuştur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü ve tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz”.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA