Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 00:17:34
Advert
 

AK Parti Kocaeli, video konferansla bayramlaştı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, video konferans yoluyla yüzlerce teşkilat mensubuyla buluştukları bayramlaşma programında gündemle ilgili önemli mesajlar verdi.
AK Parti Kocaeli, video  konferansla bayramlaştı
Advert

ÜÇ AYRI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

AK Parti’de bayramlaşma programı pandemi nedeniyle video konferansla yapıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, video konferans yoluyla yüzlerce teşkilat mensubuna ulaştıklarını belirterek, “Dileğimiz pandemi sürecinin sona erip, eskiden olduğu gibi yine yüz yüze bayramlaşmaların olması. Ancak risk ortadan kalkana kadar bu şekilde tedbiri elden bırakmadan bayramlaşmalarımızı yapacağız. Çok şükür video konferansla da olsa, teşkilatımızın yüksek katılımı bizleri mutlu etti” dedi. Başkan Ellibeş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki il başkanlıkları teşkilat bayramlaşması, il bayramlaşması ve ilçe bayramlaşması sonrası yaptığı açıklamada gündeme ilişkin önemli mesajlar da verdi: 

 

 

BÜYÜK BİR KALKINMA HAMLESİ İÇİNDEYİZ
“Türkiye Cumhuriyeti’nde kurucu iradeden sonra en büyük kalkınma hamlesi içindeyiz. Özellikle Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’e her anlamda kalkınmış müreffeh bir Türkiye olarak girme hedeflerimiz var. Bu anlamda sağlıktan adalete, savunmadan çevre ve şehirciliğe, binlerce hizmeti halkımızla buluşturmaktayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ikinci yılında yapılanları alt alta sıraladığınızda sayfalar almıyor. Bizler de gittiğimiz her yerde bunları anlatıyoruz. Normalleşme süreci başladığı 11 Mayıs’tan bu yana maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak sürekli sahadayız. Hafta sonu katıldığımız cemiyetleri saymazsak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, İlçe Başkanlarımız ve İlçe Belediye Başkanlarımızla 700’e yakın program icra ettik”.

 

 

GİTTİĞİMİZ HER YERDE HAKİKATI ANLATIYORUZ
Bir yılını dolduran belediyelerimizde seçim beyannamelerimizle ilgili her hafta değerlendirme toplantılarına başladık. Bu süreçte kadın ve gençlik kolları atamalarımız da gerçekleşti. Milletimizle aramızdaki gönül bağını bütün teşkilatımızla çok çalışarak koparmadık. Teşkilatlarımız özellikle sosyal medyada karalama ve iftira kampanyalarına karşı hakikati anlatmaktan geri durmasın. Devletimiz güçlü. Her türlü ekonomik saldırıya rağmen, dünya krizlerle boğuşurken vatandaşının dimdik yanında. Sağlıktan, sosyal yardımlara her türlü konuda vatandaşını destekliyor. Milletimizi karamsarlığa sürüklemek isteyen, kaos ve krizden beslenenlere karşı bizler daima hakikatı konuşmayı sürdüreceğiz.”

 

 

SADECE SAĞLIKTA DEĞİL, EKONOMİK MÜCADELE DE VAR
Koronavirüs Salgınına karşı aadece sağlık alanında değil, en başından beri ekonomik anlamda da mücadeleyi hükümetimiz bırakmadı. Ekonomik Kalkan Paketi her gün kapsama alanı genişletilerek vatandaşımıza, esnafımıza, sanayicimize, çiftçimize kısaca herkese destek sağlandı. İşte en son bayrama müjdelerle girdik. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamayla başta esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza müjdeler verildi. İş yeri kira stopajını %20’den %10’a, yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, konut bakım onarımı, tamir, kuru temizleme, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV %18’den %8’e indirildi.”

 

 

TARİHİ BİR BAYRAM YAŞIYORUZ
“Ayrıca; KDV oranı %8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde ve sinema, tiyatro, müze giriş ücreti gibi kültürel faaliyetlerde KDV %1’e indi. Esnafımızı her alanda desteklemek için hükümetimiz üzerine düşeni yapıyor. Sadece genel değil, yerelde de Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin katkıları var. Virüse karşı dezenfeksiyon, gıda ve lojistik desteğin yanında maddi destekler de söz konusu. Elbette bayrama girerken en büyük müjde Ayasofya Camiinin yeniden ibadete açılmasıydı. Bu bayram coşkumuz, sevincimiz bu anlamda bir başkaydı. Allah’a binlerce kez şükrediyoruz. Önümüzde ilçe kongreleri süreci var. Kongreler yenilenme, tazelenme dönemleridir. AK Parti’de bu bayrak yarışı hiçbir zaman bitmeyecektir. Tek amacımız, ailemizi daha da büyüterek ülkemizi ve milletimizi hedeflerine taşımak olacaktır”.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA