Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 26.09.2020 SAAT 18:02:04
Advert
 

45 gün boyunca trafiğe kapatılacak

İzmit’in işlek caddelerinden Alemdar Caddesi’nde altyapı çalışmaları yarın başlıyor. Cadde çalışmalar bitene kadar trafiğe kapatılacak
45 gün boyunca trafiğe kapatılacak
Advert

Boran KAYALAR - İSU’nun başlattığı altyapı çalışması nedeniyle Alemdar Caddesi 45 gün boyunca trafiğe kapatılacak. 29 Haziran tarihinde başlaması planlanan çalışmalar için cadde esnafı kendilerine haber verilmediğini iddia ederek tepki göstermişti. Gösterilen tepkilerin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Alemdar Caddesi’ne gelmiş ve esnafla görüşme gerçekleştirmişti. Gerçekleşen görüşmelerin ardından çalışmaların bayramdan sonra başlamasına karar verildi. Geçtiğimiz hafta yapılan yapılan açıklamanın ardından 4 Ağustos Salı Günü(yarın) altyapı çalışmalarının başlayacağı açıklandı.  Yapılacak çalışmalar sırasında Alemdar Caddesi’ne geçiş yapan araçlar, D-100’e çıkış için İnönü Caddesi’ni takiben Acısu inişi veya Kız Meslek Lisesi yönünü kullanacaklar. Hürriyet Caddesi’nden gelen araçlar, Yenicuma kavşağından ileri devam etmeyecek, Abdurrahman Yüksel Caddesi’nden İnönü Caddesi’ne yönlendirilecek. Çalışmayı Yazıcıoğlu İnşaat firması gerçekleştiriyor.

 

 

“ESNAFIMIZ İÇİN HER DAKİKA ÖNEMLİ”

Yapılacak çalışmalar hakkında konuşan İzmit Kent Merkezi Ticari Daynışma Derneği (IKM) Başkanı Murat Öztürk: “İzmit kent merkezi esnafları olarak pandemi sürecinde dükkanları kapatmak durumunda kaldık. Bu dönemde hiçbir arkadaşımız dükkan açamadı. Üç aylık sürede sıfır ciro ile dükkanları kapadık. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit için gittiği bu güzelleştirme yoluna saygı duyuyoruz. Bu kent için yapılan hiçbir şeye karşı değiliz. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’da mağduriyetimizin farkına vardı ve çalışmaları bayram sonuna erteledi. Esnafımız kendini bayramdan sonraya hazırladı. Bize çalışmaların 45 günde biteceği söylendi. Umarız 45 değil 30 günde biter. Belediye çalışanlarımız 2 hatta 3 vardiya yapacaklar. Bu konuda sözleri aldık. Esnafımız için her dakika önemli. Yarından itibaren başlayacak olan çalışmalaların IKM olarak takipçisi olacağız.” dedi.

 

“İZMİT AÇIK AVM OLACAK”

İzmit Kent Merkezi Ticari Daynışma Derneği (IKM) Başkanı Murat Öztürk sözlerinin devamında;”Ocak ayından itibaren yeni bir İzmit göreceğiz. Pandemi sürecinden dolayı insanlar artık AVM’lere gitmiyor. Çarşı esnafını tercih ediyorlar. Esnafımızdaki samimiyeti ve dostluğu görüyorlar. Bu konuda eskiye dönüş var. Alemdar Caddesi ile başlayacak olan bu yenilenme kısmet ise Fethiye Caddesi ve daha fazla cadde ile devam edecek. Bu konuda belediye başkanlarımız ile görüşüyorum. Caddelerimizin altyapı çalışmaları yapılırsa üstyapı çalışmalarıda daha rahat yapılır. Örneğin aydınlanma sistemlerinin değişmesi gibi. İzmit merkezi artık açık AVM olacak. Bu talebi ve çalışmaları görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA