Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 18:34:05
Advert
 

Alemdar Caddesi'nde çalışmalar başladı

İzmit’in işlek caddelerinden Alemdar Caddesi’nde altyapı çalışmaları bugün başladı. Cadde çalışmalar bitene kadar trafiğe kapalı olacak.
Alemdar Caddesi'nde çalışmalar başladı
Advert

Boran KAYALAR - İSU Genel Müdürlüğü, bayram sonrasına bıraktığı Alemdar Caddesi’nin içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları altyapı çalışmasına dün itibariyle başladı. Çalışmaları 45 gün sürecek olan çalışma için ekipler iş makinasını çalıştırdı. Sokak çalışma sebebiyle şeritlerle kapandı. Hem üst hem de alt yoldan girişler kapatılırken trafik İnönü Caddesi’ne verildi. Söz konusu çalışma 29 Haziran’da başlayacaktı. Ancak Alemdar Caddesi esnafı işlerinin bozulacağı sebebiyle çalışmanın Kurban Bayramı sonrasında başlamasını istemiş bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Tahir Büyükakın esnafa söz vermişti. Büyükakın sözünü tuttu ve Kurban Bayramı peşine çalışma start aldı.

 

“ÇALIŞMALARIN UZAMA İHTİMALİ VAR”

İşçiler dün sabah iş makinası çalıştırarak çalışmalara başladı. İşçiler çalışırken esnafta sabah dükkanını açtı. Bölge esnafı Mehmet Aydemir, “Çalışmalar bayramdan sonraya ertelenmişti. Şu anda durum kötü. Piyasa berbat. Zaten pandemi sürecinde önemli maddi kayıplarımız olmuştu. Şimdi bu kayıplar katlanarak aratacak. İş yapamıyoruz. Şimdi hiç iş yapamayacağız. Çünkü yol trafiğe kapandı. Şerit çekildi vatandaşlar da geçemiyor. Ayrıca bir de ses ve gürültü çok fazla. 45 günde biter diyorlar ama alt yapıdan ne çıkacağı belli değil. Çalışmaların uzamasını hiç istemiyoruz ama uzama ihtimali var.” ifadelerini kullandı.

 

 

“MADDİ KAYIP YAŞAYACAĞIZ”

Bir diğer bölge esnafı Celal Göksu ise şu ifadelere yer verdi, “Koronavirüs sürecinde zaten dükkan açamadık. Oldukça maddi kayıp verdik. Kirasını bile ödeyemeyecek duruma gelen esnaf arkadaşlar oldu. Normalleşme sürecinde zaten dükkan açtık daha yeni yeni hareketleniştik. Şimdi de işler durgunlaşacak. Maddi kayıp yaşayacağız. Keşke bu çalışma pandemi sürecinde yapılsaydı. Daha iyi olurdu. Şu çalışma esnafı oldukça huzursuz etti. 45 gün süreceği söyleniyor. Zaten Ağustos ayı bitecek. Biz en çok işi yaz döneminde yapıyoruz. Önümüz kış işler iyice düşecek. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.”

 

 

HANGİ YOLLAR KULLANILACAK?

Çalışmalar sırasında D-100’e geçiş için araçlar İnönü Caddesi’nden ilerleyerek Acısu veya Kız Meslek Lisesi yönlerini takip edip D-100’e bağlanacak. Hürriyet Caddesi için araçlar Yeni Cuma kavşağından devam edip Abdurrahman Yüksel Caddesi’nden İnönü Caddesi’ne yönlendirilecek. Çalışmalar kapsamında İnönü Caddesi’nde trafik yoğunluğu oluşması bekleniyor. Alemdar Caddesi’ne bağlanan yollar parklanmaların olmaması için dubalarla iki şeride ayrıldı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA