Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.10.2020 SAAT 05:24:10
Advert
 

MHP’de kongre süreci hızlandı

15 Ağustos’ta Darıca, Kartepe ve Derince’deki seçimlerle kongre sürecini başlatacak olan MHP’nin il başkan yardımcıları Sami Acıkök ve Sunay Gezer, “Kongrelerimizle birlikteliğimiz daha da güçlenecek. Sonrasında yine sahada olacağız” dedi
MHP’de kongre süreci hızlandı
Advert

MHP’de kongre süreci olanca hızı ile devam ediyor. 15 Ağustos tarihinde Darıca, Kartepe ve Derince’de yapılacak olan kongrelerle başlayacak olan süreç, 23 Ağustos Pazar günü Körfez ve Dilovası’ndaki son kongrelerle tamamlanacak. Dün gazetemizi ziyaret eden MHP’nin il başkan yardımcıları Sami Acıkök ile Sunay Gezer, yaşanan kongre süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

TÜZÜK NE DERSE O

Kongrelerle ilgili tüm hazırlıkların seçim gününe kadar tamamlanacağını belirten MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sami Acıkök, “İlk kongrelerimiz Darıca, Kartepe ve Derince’de yapılacak. Teşkilatımız tüm unsurları ile bu sürece hazır. Demokratik teamüllere uygun şekilde kongrelerimizi yapacağız. Tüzüğümüz ve genel merkezimiz tarafından yayınlanan genelgelere göre bu süreci tamamlayacağız” dedi.

 

 

HASSASİYETLERİMİZ VAR

Kongrelerin ardından il kongresi için de süreci başlatacaklarını belirten Acıkök, “Sanıyorum gelecek ay il kongremizin taslak tarihini genel merkeze iletiriz. Liderimizin ve genel merkez yönetimimizin onayı sonrasında il başkanımızı da belirleriz. Yönetim kurulumuzu en doğru ve kente hitap eden, bu şehrin insanlarından oluşturacağız. Hassasiyetlerimiz var, MHP ülkemizin en köklü siyasi kurumlarından biri. Buna uygun bir çalışma içinde olacağız” diye konuştu.

 

 

TÜM TEDBİRLER ALINACAK

Pandemi dolayısıyla kongrelerle ilgili gerekli tüm tedbirleri alacaklarını da belirten Acıkök, sözlerine şöyle devam etti: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında il ve ilçe kongrelerimizin düzenleneceği salona delegelerimiz davetliler dışında kimse giremeyecek. Sosyal mesafeye uymak zorunlu olacak. Salona girişte herkesin ateşi ölçülecek, dezenfektan tutulacak ve maske dağıtılacak

 

 

ÜLKÜCÜLER TUZAĞA DÜŞMEDİ

Yönetim kurullarımıza girecek isimler mutlaka bir değerlendirmeden geçecek. Sızmaların önüne geçmek için gerekli önlemlerimizi aldık. Bu zamana kadar MHP’yi kardeş kavgasının içine düşürmeye çalışanlara karşı olağanüstü bir çaba verdik. İçimizden oy oranı belli noktaya ulaşan bir parti çıkmasına rağmen MHP gücünden bir şey kaybetmedi. Bize karşı hep belden aşağı vurarak siyaset yaptılar. Fakat gerçek ülkücüler olarak bizler bu tuzaklara düşmedik.

 

 

AYDIN ÜNLÜ BİZİ FİTNE ÇUKURUNA DÜŞÜRMEDİ

Parti olarak zaten sahadayız. Hiç geri kalmadık. Her yere gidiyoruz, herkese ulaşmaya çalışıyoruz. 6 yıldır birlikte çalıştığımız il başkanı genel merkezimizce muteber görülen bir isimdir. Aydın Ünlü, yaşanan o kadar badireye rağmen teşkilatını hiçbir zaman fitne çukuruna düşürmedi. Şurası kesin ki, liderini anlamak Kocaeli teşkilatlarının harcıdır. Açıkçası Aydın başkan bu konuda çok iyi.

 

 

BİZ HEP SAHADAYDIK

Kongrelerin ardından hiç vakit kaybetmeden yine saha çalışmalarına yöneleceğiz. Seçimlerimizi yaptıktan sonra eylül ayından itibaren hemen ziyaretlerimize başlayacağız. Sivil toplum kuruluşlarının, taksicilerin, muhtarlarımızın yanında olacağız. MHP teşkilatları bu zamana kadar hep sahada oldu. Kongrelerimizi tamamlayınca, yenilenmiş ve daha güçlü halimizle yine sahada olacağız.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7778 TL 7.7468 TL
Euro
EURO
9.1135 TL 9.0771 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA