Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 20:43:07
Advert
 

İzmit’e teleferik yapımı tekrar komisyonda

İzmit Belediye Meclisi’nde yer alan İzmit merkezinde teleferik hattının planlaması maddesi AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin “komisyona teknik bilgiler tam olarak iletilemediğinden süre uzatımı” gerekçesiyle komisyona gönderildi.
İzmit’e teleferik yapımı  tekrar komisyonda
Advert

Boran KAYALAR- İzmit Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı dün Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis 16 gündem maddesiyle toplandı.  Geçtiğimiz ay AK Parti Meclis Üyeliği görevinde istifa eden Aykut Çağlayan’ın yerine yedek meclis üyesi Nazmi Açıkgöz getirildi. Açıkgöz ilk meclis oturumuna katıldı. Oy birliğiyle Kültür, Turizm ve Gençlik Komisyonuna getirildi.

 

 

MÜFTÜLÜĞE TAHSİS EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Akmeşe Mahallesi 2253 nolu 45,00 metre kare yüzölçümlü parselin müftülüğe tahsis edilmesi teklifi oy birliğe kabul edildi. Kadro İhdas Cetveli ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunun sunduğu İzmit Belediyesi’nin  kütüphane görevlisi , çocuk gelişim, sanat tarihçisi, tercüman, veteriner sağlık teknikeri, çocuk rehberi kadroları için 36 personel alımı maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.  AK Parti meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş millet ittifakı adına çekimser kalacakların söyledi.

 

 

 

KPSS İLE Mİ ALDINIZ?

Soydaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gündemdeki konularla ilgili olarak Cumhur İttifakı adına söz almış bulunuyorum. Gündemimizin 4. maddesinde 36 kişilik personel talebiniz var. Bunlardan özellikle 4 mütercim ve 4 tercüman yani 8 personel dikkat çekiyor. Bu personelleri hangi hizmetlerde kullanılacağınızı merak ediyoruz? İlk üç ayda kınadığınız, eleştirdiğiniz birçok konuyu 1.5 yılda yapmış olmanıza şaşırıyoruz. ‘Sözleşmelilere çok para veriyorsunuz.’ dediniz, sözleşmeli alıyorsunuz ve okumuş çocuklar az mı para verelim diyorsunuz. ‘Elemanları KPSS ile mi aldınız?’ dediniz, siz de KPSS ile almıyorsunuz. Memur kadrosunu kendiniz seçerek yapıyorsunuz.

 

 

ÇEKİMSER OY VERİYORUZ

Bu personel talebinizin ihtiyaçtan fazla olduğunu düşünüyoruz ve çekimser oy vereceğiz. Kaldı ki, göreve başladığınızda sayfa sayfa manşetlerde belediyeyi personelle doldurduğunuz yönünde beyanatlarınız vardı. Şimdi ne kadar boş başkan yardımcısı, müdür, memur kadrosu varsa ağzına kadar dolduruyor hatta fazlasını talep ediyorsunuz.  Gündemin 6.maddesinde Tiyatro Müdürlüğü isteniyor. Tiyatromuz yok ama müdürlüğümüz olsun. Sanata ve sanatçıya değer verme açısından talebinizi destekliyor ve altyapısını hazırlamanızı bekliyoruz. Yine 15 nolu maddede teleferik çalışması ile ilgili olarak komisyona teknik bilgiler tam olarak iletilemediğinden süre uzatımı istenmiştir. Görüştüğümüz ve karara bağlanan konuların İzmit’imize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi

 

 

TELEFERİK İÇİN EK SÜRE

İzmit Çınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile İzmit Belediyesinin ortak çalışmalar yapabilmesi ve bu konuda işbirliği protokolü hazırlanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi, mahalle isim değişikliği teklifi ile ilgili Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme, Belediye sınırları içerisinde bulunan muhtelif 22 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi teklifi,  Belediye sınırları içerisinde bulunan muhtelif 18 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi teklifi, Belediye  sınırları içerisinde bulunan muhtelif 3 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçimi yapılması teklifi, İzmit merkezinde bir teleferik hattının planlanması teklifi ve müdür ve üstü unvanlı personel sunumu teklifi için AK Parti ve MHP meclis üyeleri ek süre istedi. Ek süre oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis 1 Eylül Salı günü yapılacak.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA