Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 25.09.2020 SAAT 20:23:25
Advert
 

Rotary Kulübü, açık havada toplantı yaptı

İzmit Rotary Kulübü, dönemin 4. olağan toplantısını Wellborn Otel’de açık havada gerçekleştirdi. Konuk misafirler toplantıda Covid-19, plastik atıklar ve geri dönüşüm üzerindeki deneyimlerini paylaştı
Rotary Kulübü, açık havada toplantı yaptı
Advert

Boran KAYALAR - Toplantının ev sahipliğini yönetim kurulu üyesi Hüseyin Alçıoğlu üstlendi. Başkan Mehmet Özel başkanlığında toplanan kulüp, tatil dönemi olmasına rağmen yüksek katılımla bir araya geldi. İzmit Rotary Kulübü’nün Ağustos ayının ilk toplantısındaki konuk misafirler, uzunyol kaptanları aynı zamanda İzmit’te geri dönüşüm tesisi işleten Ulugün Oğuzcan, Tamer Çiçekdiken ile İngiltere’nin Londra şehrinde restoran işletmeciliği yapan Bülent Ataş oldu.

 

PLASTİK KULLANIMINA KISITLAMA GELECEK

Başkan Mehmet Özel’in başkanlığındaki toplantıya Haluk Ulusoy, Yavuz Ulugün, Mehmet Aysel, Mustafa Yıldız, Mert Pekdemir, Gürol Ciğerdelen,  Mesut Efe, Yenal Berzek, Tolga Kaya, Esin Alçıoğlu ve Şebnem Ulusoy katıldı.  İzmit Rotary Kulübü’nün konuk misafirlerinden yurt dışına uzun yol kaptanlığı ve geri dönüşüm tesis işletmeciliği yapan Ulugün Oğuzcan ve Tamer Çiçekdiken plastik atıkların toplanması ve bertarafı ile ilgili keyifli ve önemli açıklamalarda bulundu. Katılımcılar, plastik kullanımında dünyada ve geleceğe yönelik önemli kısıtlamaların olacağını belirtti. Rotaryenlerin son gündeminde işi nedeniyle uzun süredir şehir dışında bulunan eski üyelerden Dr. Teoman Cesur’un Kocaeli’ye dönerek aktif üyeliğini başlatması da sevinçle karşılandı.

 

ATAŞ İNGİLTERE’TYİ ANLATTI

Mehmet Özel’in konuğu İngiltere’nin Londra şehrinde restoran işletmenliği yapan Bülent Ataş da İngiltere’deki pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemide İngiltere hükümetinin önce bocaladığını ancak sonrasında aldığı ekonomik ve sağlık paketleri ile tekrar ülkede düzenin sağladığını anlattı.  Ataş, “Devlet ekonomik anlamda insanlara destek için maddi imkânlar sundu. Girişimciliğin önünü açtı. Ülkede restoran ve işletmelerin ayakta kalıp faaliyetlerini sürdürebilmeleri için  yüzde 50 sosyal destek paketi ekonomiye ciddi bir destek sağladı. İngiltere’de Covid-19 sürecinde gerileme devam ediyor, ancak tedbirleri gevşetmeden süreci çok iyi yönetiyorlar. Türkiye ve İngiltere arasında herhangi bir seyahat kısıtlaması yok” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA