Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 21:24:18
Advert
 

Karpuz üreticisi yer istiyor

Kendine has aroması ile yoğun bir taleple karşılanan Karamürsel karpuzunun hasadı devam ediyor. İlçedeki üreticilerden Fahrettin Kahya, “Karamürsel Belediyesinden yetiştirdiğimiz karpuz ve kavunumuzu satacak yerler göstermesini istiyoruz” dedi
Karpuz üreticisi yer istiyor
Advert

KARAMÜRSEL’DE yetiştirilen ve kendine has aromasıyla rağbet gören karpuzun kilogramı 1- 1,2 liradan alıcı buluyor. Bahçesinde oğullarıyla karpuz toplayan Fahrettin Kahya (50), ilçe karpuzunun tat aromasının mükemmele yakın olmasının, kullanılan gübre ve bol sulama olduğunu söyledi.

 

 

GEÇEİN YIL ZARAR ETTİM

15 yaşında çiftçiliğe başladığını dile getiren Kahya, “Kendi ürünümü pazarlarda ve manavımda satıyorum. Bu yıl ürün kalitesi iyi. Geçen yıl 50 kuruştan karpuzumu sattım zarar ettim. Bu yıl toptan 1 ila 1 lira 20 kuruştan satıyorum o da beni kurtarıyor. Kendim sattığım için benim kazancım daha fazla oluyor. 3 oğlum var onlarla birlikte hasat yapıyorum bu da maliyeti düşürüyor” diye konuştu.

 

 

KENDİMİZİ SATALIM

Kahya, bu yıl havaların çok kurak gittiğini ancak tarlasının yanında akan derenin su konusunda kendisini büyük ölçüde rahatlattığını ifade ederek, “Karamürselli üreticiler olarak, Karamürsel Belediyesinden bize yetiştirdiğimiz karpuzumuzu, kavunumuzu satacak yerler göstermesini, burada kendimiz satarak gerçekten para kazanmak istiyoruz” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA