Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 21:03:42
Advert
 

Aydın Ünlü'den tek liste açıklaması

Genel merkez genelgesinin ardından gazetemize konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Başkan adayları ve listeler belirlendi. Buna karşı çıkan bedelini ağır öder” dedi.
Aydın Ünlü'den tek liste açıklaması
Advert

Serkan ÜLDEŞ- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, il başkanlarına gönderdiği 11 maddelik genelge ile koronavirsüs (Covid-19) salgını dolayısıyla yaşanan olağan dışı şartlarda partinin ilçe kongrelerinde uyulması ve uygulanması zorunlu kurallar bildirdi.  Başkanlık Divanında alınan kararlar bağlamında, uyulması gereken tedbirler tek tek açıkladı. Bir önceki genelge de çoklu adayların bulunduğu bir genelge yayınlayan genel merkez bugün yayınladığı genelge ile birlikte genel merkezde onay alan adayların bulunduğu tek liste ile kongreye gideceğini açıkladı.  Genel merkez yönetiminin yaptığı tek liste kararının ardından gözlerin çevrildiği MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, gazetemize yaptığı açıklamada gönderilen genelgeyi değerlendirdi.

 

 

GENEL MERKEZ ONAYLADI

MHP Kocaeli il başkanı Aydın Ünlü ; “Milliyetçi Hareket Partisi kurumsal bir siyasi partidir. 13’ncü olağan kongresi bugün Samsun’da başladı. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, koronovirüsile alakalı tüm tedbirlerin alındığı sadece ilçe delegelerinin kongre salonuna girebildiği ve misafirlerin giremeyeceği hassas bir kongrenin gerçekleşmesini uygun görmüştür. Liderimiz teşkilatlarına bir genelge göndererek tek liste ile kongreye gideceğini ve tek listeye düşürülmesi konusunda görüşler alınacak ve il teşkilatının ön gördüğü ve genel merkezinde onayladığı kişiler ile kongreye gidecektir.”

 

 

SÜKUNETLE KONGRELERİ TAKİP EDECEKTİR

“Bizler seçim kuruluna verdiğimiz delege listesini genel merkeze gönderdik ve onayını aldık, mevcut ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin listelerini genel merkeze gönderdik ve onayını aldık. Bizler bu gönderdiğimiz listelerle kongreye gideceğiz. Biz gelen talimat bu ve bu talimatın dışına çıkmak isteyen, provokatörlük yapmak isteyen her kimse bedelini ağır öder. Bu kongreye gölge düşürmek isteyen her kimse var bedelini ağır öder. MHP, Cumhur İttifakı’nın güçlü ortağı ve 2023 Türkiye’sinin alt yapısını yapacak olan kurultay ve 2023’ü şekillendirecek yapı bu yapıdır. Onun için tüm dava arkadaşlarım aynı sükunetle kongreleri takip edecektir. Kongreler de delegasyon gelip oyunu kullanacak ve 2023 Türkiye’sinin alt yapısını hazırlayan çalışmalar tüm Kocaeli’de başlayacaktır.”

 

 

4-5 ADAYLI KONGRELER OLDU

“Genelgeye rağmen talimatlara uymayan bir insanın niyeti farklıdır. İlla ben aday olacağım diyen ve gelip salona girmeye çalışan kişilere bizler müsaade etmeyiz. MHP’nin kongresinde basına düştü, öyle oldu böyle oldu dedirtmeyiz. MHP’de daha önce 4-5 adaylı kongreler oldu ama bugün tek liste olacak diyor. Listeler genel merkezden onayını almış ve önümüzdeki hafta da kongre takvimi başlıyor. Hala ben aday olacağım salona gireceğim diyen biri varsa bizler gereken cevabı veririz. MHP kendi içinde organları olan, disiplin kurulu olan, başkanlık divanı olan kurumsal bir siyasi partidir. “

 

 

BİZİM HER ARKADAŞIMIZ DEĞERLİDİR

Derdimiz kimseyi üzmek değil, derdimiz büyümektir. Bir toy şeklinde kongremizi yapıp ve önelimizi alıp hassa bir kongre yapmak istiyoruz. Bizler koronavirüse dikkat ederek ve sosyal mesafeye uyularak düğün şeklinde bir kongre yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Kimse kimseyi üzmesin.  Ben sekiz yıllık il başkanıyım, dördüncü kongrem. Her türlü kongre çalışmasını yapan bir insanım. MHP, Kocaeli’de 2023’e dimdik duracak ve o hedefe doğru gidecektir. Bizim her arkadaşımız değerlidir. Her dava arkadaşımızın gönlünde il başkanlığı ve ilçe başkanlığı geçer ama bir sonraki kongreye kadar çalışıp emek harcayacak ve 2023 kongrelerinde gelip aslanlar gibi her yerde aday olacak. Bizle beraber, bizler çalışarak, bizle sevinecek sonra ben senden daha iyi yaparım deyip o şerefli delegasyonu önüne çıkıp oy isteyecektir. Sırf fitne fesat karıştırmak için kürsüye çıkmak isteyene varsa biz tabi ki buna karşı çıkacağız” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA