Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.09.2020 SAAT 20:06:58
Advert
 

Pirelli'nin yeni yönetim ekibi ve Lastik-İş sendikası bir araya geldi

Türkiye’de 60 yılı bulan üretim geçmişi ile Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunan lastik devi Pirelli Türkiye’nin yeni yönetim ekibi, hem tanışmak hem de Covid-19 dönemini değerlendirmek ve güncel bilgileri aktarmak üzere Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Lastik-İş Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Ulusoy ve Alperen Şakacı ile bir araya geldi.
Pirelli'nin yeni yönetim ekibi ve Lastik-İş sendikası bir araya geldi
Advert

Pirelli Türkiye’nin yeni yönetim ekibi, Türkiye Petrol, Kimya ve Lastik Sanayii İşçileri Sendikası (Lastik-İş) Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Lastik-İş Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Ulusoy ve Alperen Şakacı ile tanışmak ve Covid-19 dönemindeki çalışmaları değerlendirerek, bilgi aktarımı yapmak üzere 9 Eylül Çarşamba günü Tryp By Wyndham Kocaeli Otel’de buluştu. Pirelli Türkiye CEO’su Gian Paolo Gatti Comini’nin yanı sıra Pirelli Motor Sporları Fabrika Müdürü Atilla Gidergi, Pirelli’nin yeni İnsan Kaynakları Müdürü Francesca Ballabene ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Hakan Bahtiyar’ın hazır bulunduğu buluşmada, Covid-19 pandemisi sürecinde 6 aylık çalışmalar değerlendirilirken, yeni yönetim ekibi Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Sarı ile tanıştı. Buluşmada, Sarı’ya Pirelli Türkiye’de Sağlık Bakanlığı'nın önerilerine paralel olarak tüm tedbirlerin alındığı ve ilgili prosedürlerin uygulandığı, tüm senaryolara karşı hazır bulunulduğu ve şimdiye kadar fabrikadaCovid-19 doğrulanmış vaka tespitinin olmadığı aktarıldı. Ayrıca, Pirelli Motor Sporları Fabrika Müdürü Atilla Gidergi ve Pirelli’nin yeni İnsan Kaynakları Müdürü Francesca Ballabene de Sarı ile tanışarak, hem İK hem de üretim operasyonları ile ilgili güncel bilgi aktarımı yaptılar.

 

Türkiye’deki ilk lastik tesisinin kurucusu ve yerli lastiğin üreticisi Pirelli Türkiye

Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında İzmit’de kurulan fabrika ile başlayan küresel lastik devi Pirelli, 1962 yılında Türkiye’de ilk yerli lastiğin üretimini gerçekleştirdi. Pirelli'nin hafif ticari araçlar için geliştirdiği, yaz ve kış lastiği serileri ile birlikte dört mevsim de kullanılabilen Carrier hafif ticari lastiklerinin üretim merkezi olan İzmit’teki üretim tesisleri aynı zamanda “Şampiyonların Fabrikası” olarak da biliniyor. Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi olan Pirelli İzmit Fabrikası, 2007’den bu yana motor sporları için 400’ün üzerinde farklı türde yarış lastiği üretti. İzmit'teki üretim tesisleri 60 yıllık geçmişi ve Pirelli’nin Milano’daki ünlü araştırma ve geliştirme birimiyle birlikte şirketin motor sporları programında global çapta çok önemli bir role sahip bulunuyor.

 

SUV pazarının en çok satan ölçüsü Türkiye’de üretiliyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişmekte olan SUV pazarının lastik ihtiyacını tam zamanında ve yerinde karşılayabilmeyi amaçlayan Pirelli, pazarın en çok satan ölçüsü olan 215/65R16’yı 2019 yılında İzmit fabrikasında üretmeye başladı. Fabrikanın 20.000 m² büyüklüğündeki ek tesisinde 250’den fazla çalışan sadece yarış lastikleri üretiminde görev yapıyor. Pirelli Grubu, 2017 yılında Pirelli Türkiye’yi 394. Ar-Ge Merkezi olarak tescillemiş olup, Pirelli Türkiye bugün geneline yayılmış 300’ün üzerinde yetkili satıcısı ile Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. müşterilerine hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

Pirelli, motor sporlarında dünya çapındaki rolünü sürdürüyor

Motor sporlarına 110 yılı aşkın süredir tutkuyla bağlı olan Pirelli, 5 kıtada 340’ın üzerinde şampiyonluk ve 2 bin 200 otomobil ve motosiklet yarışına katkı sunmuş olup, bu desteğini halen sürdürüyor. 1907 yılından bu yana motor sporlarında rol alan Pirelli, 2011’den beri sürdürdüğü FIA Formula One™ Dünya Şampiyonası’nın tek resmi lastik tedarikçiliğini, yenilenen sözleşme ile 2023’e kadar devam ettirecek. Özellikle genç beyinlere önem veren bir şirket olan Pirelli, motor sporlarının gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılması için desteğini Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nın (JWRC) tek lastik tedarikçisi olarak sürdürüyor. Pirelli, aynı zamanda Dünya Ralli Şampiyonası’nın da 2021 itibarıyla tek lastik tedarikçisi konumunda bulunuyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nın tüm lastikleri İzmit fabrikasında üretilecek.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5593 TL 7.5292 TL
Euro
EURO
8.9590 TL 8.9232 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA