Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.09.2020 SAAT 20:58:55
Advert
 

Kandıra GİOSB’yi 10 yıl geciktiren binada yıkım

Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesini 10 yıl kadar erteleten binanın yıkımına sonunda başlandı. Kandıra GİOSB önündeki son engel de kalkmış oldu
Kandıra GİOSB’yi 10 yıl geciktiren binada yıkım
Advert

64 fabrika, 853 bin ton hammadde kapasiteli ve 10 bin civarında işçi istihdamı ile Türkiye’deki en önemli gıda üretim alanına sahip olacağı söylenen Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar sürerken bu projenin 10 yıl gecikmesine neden olan binanın yıkımına bugün sabah saatleri itibariyle başlandı.

 

ENGEL KALKTI

10 yıllık gecikmeden sonra 25 Mart 2019 yılında ilk kazmanın vurulduğu projede önemli bir aşama kaydedilirken kamulaştırma sürecinde evinin yıkımına karşı çıkan, Kandıra GİOSB Yönetimi ile mahkemelik olan İstanbullu Mürsel Yaylalı, Kandıra GİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol tarafından ikna edildi ve şahsa parası ödendi. Dev projeyi 10 yıl süren mahkeme süreciyle geciktiren o binanın yıkılmasıyla birlikte Kandıra GİOSB önündeki son engel de kalkmış oldu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5593 TL 7.5292 TL
Euro
EURO
8.9590 TL 8.9232 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA