Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 14:45:07
Advert
Advert
 

Kocaeli Emniyetinden seri uygulamlar

Kocaeli Emniyetinden seri uygulamlar
Advert

Vatandaşın,  huzur ve güven ortamının devamını sağlamak  amacıyla,  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamalar aralıksız olarak devam ediyor. Son bir haftada yapılan  4 ayrı uygulamada, 306 şahıs 4 araç kontrol edildi

 

Abbas ÇAKAR

Vatandaşın Huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi ve suçluların  yakalanması amacıyla  gerçekleştirilen uygulamalar, aralıksız olarak devam ediyor.  Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde  son bir haftda  4  ayrı uygulama gerçekleştirildi.Polisin düzenlediği  uygulamalar kapsamında, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi, eğlence mekanlarında ve çevresinde bulunan vatandaşların rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit İlçesinde gerçekleştirilen “İyi Eğlenceler” uygulamasında 3 işyerinde 116 şahsa kimlik kontrolü yapıldı. 2 iş yerine çalışanların kimlik bildiriminin yapılmaması,  2 iş yerine kapalı alanda sigara içilmesine izin vermekten,1 iş yerine canlı müzik belgesi bulunmamasından idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildi.

SEMT PAZARINDA

79 ŞAHIS KONTROL EDİLDİ

Pazaryerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin  personelleri ile katılımı ile Gebze ve Gölcük ilçelerimizde bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapıldı. Yapılan Uygulamalarda 2 semt pazarında 79 şahıs,4 araç kontrol edildi.

21 PARK KONTROL EDİLDİ

Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Yunus Timleri,  Mobil Park,  Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin katılımı ile Çayırova ve Kandıra ilçelerimizde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulamalar yapılmıştır.Yapılan Uygulamalarda;21 park 111 şahıs sorgulandı. Herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.

OTOGARDA UYGULAMA

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların  huzur ve güven içerisinde yolculuk etmelerini sağlamak otogar içerisinde meydana gelebilecek Asayişe ve Terör olaylarının önüne geçilebilmesi amacı ile 16 Mart  günü  saat 15:15 – 16:00 saatleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesindeAsayiş, Narkotik, TEM, Çevik Kuvvet, Muhabere Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinde görevli, 169 personelin katılımı ile İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde 49  yazıhane ve işyerinde eş zamanlı yapılan aramalar sonucu 1 Adet Glock marka ruhsatsız tabanca, 1 Adet tezkeresiz yivsiz av tüfeği,10 adet sahte 100 TL’lik banknot,2 Afgan uyruklu yabancı şahıs İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilerek gerekli işlemlere başlanılmıştır  ayrıca uygulamalarda 2  aranan şahıs  yakalandı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA