Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 26.09.2020 SAAT 17:40:29
Advert
 

Vaatlerin yüzde 91'i yapıldı

Vaatlerin yüzde 91'i yapıldı
Advert

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 2014yerel seçimlerinde, seçim beyannamesinde yer alan vaatlerin ne kadarını yaptığını ve başlayan projelerin hangi aşamada olduğu ile ilgili Antikkap’da kamuoyunu bilgilendirme toplantısı yaptı. Karaosmanoğlu aynı zamanda 2018-2019 yılları arasında yapılacak yatırım projelerini de anlattı. Toplantıya siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşları, belediye başkanları, eski belediye başkanları ve AK Parti teşkilatları eksiksiz katıldı

KARDEŞLERİM DİYEREK BAŞLADI

Basın toplantısına “Kardeşlerim” diyerek başlayan Başkan Karaosmanoğlu, vaatlerinin hepsini yerine getirmek amacı ile çalıştıklarını kaydetti. Kocaeli’nin nüfusun 1 milyon 800 bini aştığını söyleyen Karaosmanoğlu, Türkiye'nin dört bir yanından göç alıyoruz. Şehrimizin nüfusu her yıl ortalama 50 bin kişi artıyor. Kocaeli'nin yüzölçümü 3 bin 626 kilometrekare. Tamamı büyükşehir hizmet sınırları içinde 500 mahallemiz var. Binlerce işletmemiz var. Her gün binlerce kişi sadece çalışmak için şehrimize geliyor. Onlara da hizmet veriyoruz.

SIKINTIYI ORTADAN KALDIRDIK

Eskiden belediye başkanları işçi maaşı verdiğinde kendini çok şanslı hissediyordu. Eskiden beldeler vardı ve bu beldeler daha büyük sıkıntı yaşıyordu. Sonra beldeleri birleştirdik ve bu sıkıntıyı ortadan kaldırdık. Şimdi işçinin parası ödeniyor. Kocaeli’de alınan en güzel kararlardan biri. İlçe belediyeleriz çok iyi bir ekonomik yapıya ulaştı. 2004 yılından bu yana çalışıyoruz.

VATANDAŞ KAVGAYI SEVMİYOR

İstişareye çok önem veriyoruz. Vatandaş kavgayı, itişmeyi sevmiyor. Hizmete bakıyor. Kavga edenlerden kimin haklı olduğuna bakmıyor. Her iki tarafı da cezalandırıyor.

Siyaset kavga yeri değil, biz yeridir. Halka ve vatandaşımıza önem vereceğiz. Sokağa çıkacağız, mahalleye gideceğiz, sokağa gideceğiz. Biz vatandaşımıza değer verdik ve onlarda hep bizim yanımızda oldu.

UMUDU GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK

Yolu olmayan, suyu olmayan köyümüz yok. Doğalgazı olan köylerimizin sayısı 50-60’ı geçti. Kalkınmayı ve gelişmeyi eşit şekilde götürüyoruz. Başarı tek başına başkanın değildir. Halkın başarısıdır. Elbette öncü olan kişi ve ekibi önemlidir. Vatandaşın umudunu gerçeğe dönüştürmek gerekiyor. Daima millet, daima hizmet anlayışı ile hareket ettik. Vaat ettiğimiz tüm hizmetleri tek tek yerine getirdik. Eksik olanları önümüzdeki yıllarda yapacağız. Yapmadıklarımızı da çıkıp yapmadığımızı söyleyeceğiz.

HEDEF YÜZDE 100

İlçelerde vaat ettiklerimiz de ortak vaatlerimizdir. Hepsinin altında benim imzam var. Vaat etmek yetmiyor. Önümüze engeller çıkıyor ama biz onları bir şekilde aşıyoruz. Bazen müttehitler dediklerini yapmıyor. Hayatın içinde bunlar hepimizin karşılaştığı olaylar. Beyannamede vaat ettiklerimizin yüzde 91’ini yaptık. Planlanan projelerle bu hedef yüzde 100 olacak. İlçe belediyelerinde yüzde 100’e ulaştık. Yüzde 9 oranında yapmadığımız hizmetler çeşitli nedenlerle hayata geçmedi.

30 BİN YOLCUYU AŞTIK

Bu dönemde küçüklü büyüklü 1024 projemizi hayata geçirdik. Ulaşım master planımızı tamamladık. Osman Gazi Köprümüzü tamamladık. Tramvay projemizi hayata geçirdik. Başlayınca sıkıntı yaşadık ama şimdi günlük 30 bini aşan yolcu sayımız var. şimdi 4 kilometre daha uzatıp Plajyoluna götüreceğiz.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA