Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 06:32:24
Advert
Advert Advert
 

Kaçak binalara denetim

Kaçak binalara denetim
Advert

Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından Duraçalı Alaybey Mahallesi’ne kaçak konteynır ve ahşap baraka denetimi yapıldı. İmar Müdürlüğü ekipleri, denetim çalışmalarının tüm mahallelerde devam ettiğini ifade etti

KANDIRA Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı kontroller ve gelen ihbarlar doğrultusunda bu yıl da kaçak, ruhsat ve projelerine aykırı olarak yapılan binalarla ilgili çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Duraçalı Alaybey Mahallesi’nde kaçak konteynır ve ahşap baraka denetimlerini gerçekleştiren ekipler, kaçak oldukları belirlenen konteynırlara tespit tutanağı hazırlayarak vatandaşları kaçak yapılaşmanın önüne geçmek adına bilgilendirdi.

398 BİN 739 LİRA PARA CEZASI

Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün verdiği bilgilere göre ekipler, 2016 yılında 59 bina hakkında tutanak hazırladıklarını, bunlardan 48 tanesi hakkında yıkım kararı alındığını, 9 adet binanın ise ruhsat alması sağlandığını belirtti. Kandıra Belediyesi encümeni binalarla ilgili olarak 3194 sayılı İmar Yasası’nın 32. Maddesi’ne göre 2016 yılında 398 bin 739 lira 26 kuruş para cezası kesti. 2017 verilerinde ise 24 adet bina hakkında yıkım kararı verildi. Bunlardan 4 adet binanın ruhsat alması sağlandı. 20 tane bina hakkında ise yıkım kararı alındı.

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Kandıra Belediyesi Encümeni binalarla ilgili olarak 3194 Sayılı İmar Yasası’nın 32. Maddesi’ne göre 2017 yılında 101 bin 724 lira 14 kuruş ceza kesti. 96 mahallesi bulunan Kandıra’nın geniş bir coğrafyaya sahip olması nedeniyle Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılaşma konusunda büyük mücadele veriyor. Denetimler esnasında vatandaşlara kaçak yapılaşmanın önüne geçmek ve önlem almak amaçlı bilgi vermeyi ihmal etmeyen belediye ekipleri, ilçedeki tüm noktalara ulaşmak için çalışmalarını özveriyle sürdüreceklerini belirtti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sağır Sultan haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA