Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:19:03
Advert
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Şampiyon Darıca’ya tebrikler

Geçen yıldan bu yana ısrarla sürdürdükleri ve hak ettikleri bir şampiyonluğa 1 yıl gecikmeyle kavuştular. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Ama en büyük övgüyü Darıca Belediye Başkanı Sayın Şükrü Karabacak hak etti. Seçildiği günden bu yana spora verdiği yoğun destek ile de dikkatimizi çeken, kendisi de eski bir sporcu olan başkanın çabalarını, aldığı kararların ne kadar isabetli olduğunu hep beraber gördük.


3. ligin üstünde bir kadro kuruldu. Bu kadronun geçen yıl da Play-Off oynamadan çıkması gerekirdi ancak şimdi Kocaelispor'da hocalık yapan Galip Gündoğdu'nun vizyonu yetmedi. Bu sene de ilk yarıda kötü performans sergileyip,bu yarıyı liderden 4 puan geride bitirdiler.Devre arası Şükrü başkanın müdahalesi geldi,hem yönetim değişti,hem problem olan oyuncular gönderildi.Bu isabetli karar ikinci yarının harika performansına zemin hazırladı ve sonuç Darıca G.B. Şampiyon oldu.


Şükrü başkanın bu gayretleri ilimizde Belediye başkanlığı yapan diğer başkanlara da örnek olsun. Türkiye’nin gerçeğidir; Süper ligin dışındaki takımlar belediyelerin desteği olmadan yaşayamazlar. Bu doğrumu diye sorarsanız? Elbette yanlıştır. Ancak gerçek budur. Futbol ekonomisinden elde edilen pastanın büyük bir bölümü süper lig denen, neresinin süper olduğu belli olmayan bir lige, varlığı tartışılır Futbol Federasyonu tarafından peşkeş çekilirken, alt ligler kendi hallerinde bırakılmaktadır. Devletin direkt veya Belediyeler aracılığıyla en direkt yardımları olmazsa bu ligler oynanamaz bile.


Süper Lig de düşen takım bile min. 50 milyon TL gelir elde ederken; 1. Lig max. 8 milyon, 2. Lig max. 2,5-3 milyon, 3. Lig ise max. 2 milyon TL gelir elde etmektedir. Bu dengesizlik içerisinde kulüplerin yaşaması da imkansız hale gelmektedir. Neyse konumuz bu değil ama değinmeden geçemedim.
Darısı Kocaelispor’un, Gölcükspor’un ve Gebzespor'un başına diyelim. Kocaelispor sezonu galibiyetle kapattı. İkinci yarının ilk 6 maçından sonra bir türlü belli bir çizgi yakalayamayan takımımızın son maçını kazanması bir teselli oldu. Şimdi oturup önümüzdeki sezonla ilgili planlamaların gözden geçirilme zamanı.


Taraftarın, transferin açılması ile ilgili yoğun isteği var. Bunun neredeyse imkansız derecesinde zor olduğunu, yönetimin de var gücüyle bu yönde çalıştığını biliyoruz. Yönetime bu yönde baskı yapmanın doğru olmadığına inananlardanım. Kocaelispor'un yeniden yapılanması ve bunun bir proje etrafında, kent dinamiklerinin de katılımıyla yapılmasını, yıllardır söylerim, yazarım. Bu fikrim hala günceldir. Kocaelispor, ilimizin en büyük sportif simgesidir diye diye dilimizde tüy bitti. Bu büyüklüğü kavrayıp, hep birlikte bir şeyler yapma zamanı gelmedi mi?


Para ver harcayalım anlayışının bizi ve bir sürü, mazisi başarılarla dolu kulüplerimizi ne hale getirdiğini görmüyormuyuz?  Türkiye futbolu can çekişiyor. Hala zengin rolü oynayan, futbol ile ilgili hiç bir projesi olmayan bir federasyon tarafından yönetiliyoruz. Bütün bu yanlışlara örnek olacak bir projeyle Kocaelispor'u tekrar olması gereken yere getirme yolunda bir çalışma yapılmasını, bunun da hemen başlatılmasını öneriyorum.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA