Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 11:16:50
Advert
Advert
 
Yücel Alpay DEMİR

Ben olsam istifa ederim

Öncelikle 24 Haziran seçim sonuçları vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun. Yüce Türk milleti tercihini yapmış, kendisini yönetecek kadrolara karar vermiştir.

Yüzde 90’a yakın katılım oranı ve her siyasi partinin kendini “öyle ya da böyle” ifade imkanı bulduğu, Avrupa ortalamalarının da çok üzerinde bir demokrasi örneği sergileyerek devlet başkanı ve milletvekili seçimlerini tamamlamıştır.

Seçimlerin kesinlikle 2. tura kalacağını düşünen biri olarak, Cumhurbaşkanımızı ve AK Partilileri tebrik ederim.

Seçimleri partiler açısından değerlendirildiğinde de en çok çalışanı ve bence tek kazananının Milliyetçi Hareket Partisi olduğu, “bütün anket şirketlerinin kaybettiği” Cumhurbaşkanı'nı belirleyici rol oynadığı “yanlı olmayan” herkesin kesin kabul edeceği bir gerçektir.

Kıran kırana geçen seçim süreci boyunca her lider seçimden zafer ile çıkacağını iddia etmiş ve bu iddiaya tüm partililerini inandırmıştı.

Öyle de olması gerekir, çünkü siyaset iddia işidir.

Türk siyasi hayatında İddiasını gerçekleştiremeyenlerin, biz kaybettik! Kazanan parti ve liderini tebrik ederiz! Sözlerine şahit olduğumu hatırlamıyorum, bu anlamda Muharrem İnceyi tebrik ederim.

Genelde kaybeden partiler, ne yapar ne eder, sonuçları bir şekilde kendi lehine yorumlayarak muhakkak bir kazanım bulur, hiç olmadı Milletimiz bize muhalefet görevi verdi diyerek teselli olurlar.

Seçimler bitince parti genel merkezlerinde değerlendirme kurulları kurulur, suçlu aranır ve ne hikmetse her zaman suçlu dışarda bulurlar.

Sahada çalışan partililer, üyeler! İl ilçe teşkilatları, Oy vermeyen halk, Sandık görevlileri, Yüksek Seçim kurulları, haberi veren haber ajansı dahi suçlu olabilir! Ama partinin üst yönetimi ve seçimi kaybeden liderler kesinlikle suçlu olmazlar! Hatta mağdurdurlar!

Hiç kimse de çıkıp diyemez ki yahu başkanım! Tamam sana can feda! bizi kazanacağına inandırdın, gece gündüz demeden çalıştık, bayrak astık, kapı kapı dolaştık, kavga ettik, dost ve akrabalarımız ile aramızı açtık, iktidarın tüm imkanlarına ve her alanda ki saha hakimiyetine rağmen çok çalıştık!

Ama Sen bile; sandığında, sandığının bulunduğu okulda, okulun bulunduğu mahallende, köyünde, ilçende, hatta şehrinde dahi birinci olamadın!

Senin hiç suçun yok mu? Diye soramaz. Terbiyeden her halde!

****

Parti rozetini çıkartıp Türk bayrağı rozeti takıp ilk önce millet olarak barışacağız! Ben herkesin Cumhurbaşkanı olacağım ötekileşme son bulacak Adaleti tesis edeceğiz! dediğinde pek çok kişinin takdirini kazanan sayın Muharrem İnce’nin memleketi Yalova'da AK Parti kazanmış. Hadi Yalova kozmopolit bir il diyelim. Ama kendi Köyünde bile AK Parti kazanmış. Sayın Muharrem İnce’nin, ailesinin ve akrabalarının oy kullandığı okulda ve sandıkta dahi AK Parti kazanmış.

Kazanmak ne kelime! İkiye üçe katlamış.

****

Cumhurbaşkanlığı iddiası ile seçimlere giren neredeyse 2 yıl her gün bir şekilde gündemde kalan, ben başkan olacağım, 2. tura kalacağım diyen Meral Akşener Hanımefendi kendi ilinde, ilçesinde, köyünde, sandığında, kazanmak ne kelime. AK Parti resmen oyları silmiş süpürmüş.

Değil birinci olmak 2. dahi olamamış. Kendi köyündeki sandıkta AK Parti'nin 5'te 1'i kadar oy alabilmiş!

Diğer Cumhurbaşkanı adayları kendi partilerinin oylarının üzerinde oy alırken, Meral Hanım kendi partililerinin oyunu dahi alamamış!

****

Güler yüzü, barışçıl ve Müslümist yaklaşımı ile parasal projeler yerine manevi sorunlarımıza çözümler üreteceğini söyleyip pek çok kişinin gönlünü kazanan Sayın Temel Karamollaoğlu nasıl olurda kendi sandığında 2 oy alır. Hadi eş dost akraba oy vermemiş kendi sandığında kendi sandık müşahidi demi oy vermemiş! Memleketi Sivas’ta nerdeyse hiç oy alamamış! Bence Temel Karamollaoğlu’nun da sorgulaması gereken çok şey var.

****

100 binin üzerinde imza ile Cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Doğu Perinçek’in 100.000 oy bile alamaması kendi sandığında 6 oy alması zaten başka yoruma gerek bırakmıyor!

****

Elbette kazanmakta var kaybetmekte, buna saygı duyarım ancak!

Benim, ailemin, kuzenlerimin, akrabalarımın oy kullandığı, düğününe cenazesine gittiğim, borç alıp borç verdiğim, benim olmasa bile annemin babamın kardeşlerimin hatırlarının olduğu insanların oy kullandığı sandıklarda dahi fark yersem vallahi istifa ederim!

Siyaset iddia işidir, değil Cumhurbaşkanı adayı! Milletvekili adayı dahi olsam, kendi sandığımdan çıkamıyorsam utanır bırakırım bu işi.

Bu seçimde de olmadı, kısmetse bir daha ki sefere diyen kadrolu siyasetçiliğe karşıyım, bir de başkaları denesin diye yol açar, vallahi ben olsam istifa ederim.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

Selam ve dua ile.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA