Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.02.2020 SAAT 15:21:15
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Pansuman tedbirler

Yıllardır yazar, söylerim; Günlük çözümlerle gelecek kurtarılamaz.
Kocaelispor ile ilgili yıllardır yapılanlar da budur ve tam da bu nedenle kulüp bir türlü istenen duruma gelememiştir.
Kulübe aktarılan milyonlarca TL kaynak; futbolcu, antrenör, menajer ve bir takım yöneticiler tarafından paylaşılmış, kulüp ise var olan tüm varlıklarını da kaybetmişti.
Şimdi yapılan bu iyi niyetli çabalar da günü kurtarmaktan öteye gitmeyecektir. Hatta günü kurtaracağından bile emin değilim.
Şampiyonluk sloganıyla başlayan bu ve benzeri kampanyalar hep kaynakların heba edilmesiyle sonuçlanmıştır.
Oluşturulması beklenen bu kaynak , kulübün geleceği için oluşturulmuş bir projede mi yoksa transferin açılması için zaten alacaklı olmayı bile hak etmeyen bir takım insanlara mı verilecektir ?
2011 yılında yapılan kongrede gündem; Kocaelispor’un kapatılması ve Körfez FK ismini almış Körfez Belediyespor’a iltahak etmekti.Biz Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği olarak kongreye katılıp,buna izin vermedik ve yönetimi aldık ve kulübün kapanmasına engel olduk.
O dönemde güya proje diye lanse edilen bu uygulamanın yanlışlığını sürekli ifade ettik. Daha sonra aynı yanlış uygulama Kocaeli Birlikspor adıyla tekrar edildi.
Sonuç; Koca bir hiç ve aktarılan kaynakların heba edilmesi.
Tekraren söylüyorum; Kocaelispor ve  Türkiye futbolunun baştan aşağı yenilenmesi gerekiyor.Her çırpınışta biraz daha batıyoruz.Bu yenilenmenin de yapılacak bir proje doğrultusunda yapılması,oluşturulacak kaynakların bu projeye uygun olarak harcanması şarttır.
Bu tür iyi niyetli girişimleri takdir ediyorum tabii. Eski kaptanımız ,şimdiki millet vekilimiz Saffet Sancak’lının başlattığı bu çalışmanın bir proje üzerinden devam ettirilmesi dileğimizdir.Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği olarak Nisan-2018’de hazırladığımız, ancak seçim atmosferi nedeniyle kamu oyuna açıklamadığımız bir projemiz vardır.Belki mevcut yönetimin ve/veya başka kuruluşların da projeleri olabilir.Gelin bunları ortaya koyalım ve bunlar üzerinden tartışalım.
Bu tür projelerin Büyükşehir Belediyesi'nin ve diğer belediyelerin katılımı, öncülüğü ve önderliği olmadan gerçekleştirilmesi hayalden öteye gidemez.
Valimizin şu anda yaptığı önderlik takdir edilir bir durumdur ancak o bir devlet temsilcisidir ve ilimizde kalıcı değildir.Belki de bir kaç ay sonra ilimizden gidecektir.
Bu ilin kalıcı erki belediyelerdir, zira bu ilin insanlarının seçtiği,görev verdiği,hizmet beklediği kurumlardır belediyeler.
Kamu taleplerine ilgisiz kalamazlar, kalmamalıdırlar.
Geçmişte yapılan yanlışların Sn. Karaosmanoğlu’nu kızdırdığını,üzdüğünü ve hatta Kocaelispor ismi geçtiğinde "Bu konuyu kapatın" dediğini biliyorum.
Nitekim bu toplantıda da bu duruşunu devam ettirmiş.
Bu konunun birçok bölümü ile ilgili sonuna kadar haklıdır.
Ancak bulunduğu makam ilgisiz kalmaya müsaade etmez.
Bunun yerine çözüm üretmek veya  çözüm Üretenlerle  iş birliği yapmak "İlimizin ,seçilmiş en büyük makamı" olarak görevidir.
Umalım ve bekleyelim bakalım bu çabaların ne gibi sonuçları olacak.Yine oluşturulacak kaynaklar Şampiyonluk nidalarıyla heba mı edilecek yoksa kulübün geleceğine yatırım olarak mı kullanılacak.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0781 TL 6.0539 TL
Euro
EURO
6.5644 TL 6.5382 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA