Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 00:55:50
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

3’te 3 harika

 

Bu hafta da kazandık. Hemde geçişte bizi üzen, rencide eden bir rakibi yenerek. Galibiyetin bu yönü de çok önemli. Hem özgüven açısından hem de taraftarın tatmini açısından getirileri büyük.


Çok önemli bir mazeretim olduğundan maça gidemedim. Ama görüş ve fikirlerine değer verdiğim arkadaşlarım oyun olarak Fatsa maçına benzer bir oyun olduğunu söylediler. Bunu; Gölcük maçında geri çekilen daha çok gol yememeye dayalı oyun düzenine tercih ettiğimi hep söylüyorum.


Bu sene bizi en çok zorlayacak kadro darlığımız olacaktır. Zira ilk 14 kişinin ardında kalan gençler çok tecrübesiz ve gördüğüm kadarıyla da bu lig için hazır değiller. Benim çekincem bu dezavantajımız. Yoksa ilk kadromuz bu lig için oldukça tecrübeli ve üst sıralarda oynayacak kapasitede. Şampiyon olur mu? Bunu söylemek için çok erken 10. haftayı bir görelim derim.


Taraftarın şampiyonluk beklentisi ve hırsı var bunu anlayabiliyorum. Ancak beklentileri en baştan bu derece yüksek tutmak, olası başarısızlıklarda sert tepkilere neden olur. Bu istenen bir şey değildir. Oysa sezon içerisinde bazı düşüşler yaşanacaktır. Bu durumları, sükunet ve hoşgörüyle atlatmak zorundayız.


Transfer yasağının fırsata çevrilmesi gerektiğini hep söyledim, söylüyorum. Bunu maalesef başaramadık. Bu durumla ilgili bir proje oluşturamadık varsa da uygulayamadık. Sadece Kocaelispor alt yapısında forma giyen çocuklarla, güçlü takım olamazsınız. Bunu tüm ile yaymanız ilin tüm kaynaklarına talip olmanız gerekir. Cılız çalışmalar oluyor ama yeterli değil.


Amatör takımlardan oyuncu alamıyoruz mazeret değil, sebebi araştırılmalı, tedbirler ve/veya kararlar alınmalı. Bu anlamda eksik olduğumuzu söylemeliyim.


Alternatifsiz kaldığımızda işimiz zor olur. Hep birilerinin para vermesi, transferin açılması beklentisi oluşur. Bu da iyi bir şey değildir. Para yerine lojistik imkanlar beklemek daha doğrudur.


Bazı taraftarlarımızın siyaset üzerinden sürekli hakaret içeren söylemleri, sosyal medya paylaşımları ve hatta Kocaelispor üzerinden konum ve güç oluşturma tavır ve istekleri, hem yönetimi hem de kulübü zor durumda bırakır. Buna da çok dikkat edilmelidir.


Her eleştiriyi karşı tavır gibi algılayıp hakarete varan eleştiriler yapmak kimseye bir şey sağlamaz. Kocaelispor’la yerel yönetimlerin arasındaki varsa sorun geçmiş dönemlerden bu günlere gelen güven sorunudur. Bunu aşmakta yine bizlerin elinde. Şu andaki yönetimimiz bu güveni veriyor. Sorunlar bir bir çözülür. Yönetimden de ricam kitleleri bir PROJE etrafında birleştirmesi.
Biz "Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği" olarak bu konuda her türlü desteğe hazırız.
 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA