Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.06.2020 SAAT 11:53:56
Advert
Advert
 

Allah ondan razı olsun

Okullarımız açıldı açılmasına da, andımızı duyamayalı 5 yıl oldu maalesef, genelde her şeye din eksenli bakanların itiraz ettiği yemin metnimize gelin hep birlikte dini açıdan bakalım.

Türk’üm!

Birlik ve beraberliğimizidaha başka nasıl ifade edebileceğimizi inanın düşündüm ve “daha güzel” bir ifade şekli bulamadım!

İngiltere de İngiliz, Fransa da Fransız, Rusya da Rus, Arabistan da Arap olmak kadar normal bir ifade!

Evethamdolsun biz hep birlikte Türk Milletiyiz ve birlikte bir yemin edeceksek söze, Türk’üm diye başlamalıyız.

Çünkü bu topraklarda sadece Türk’ lük kavramı, bize farklılıklarımızı özgürce yaşamamıza imkan veriyor.

Ki! İngiliz’in, Fransız’ın, Rus’un ve Arap’ınkendi içinde ki hiçbir farklılığaimkan vermediği kadar!

Geçmişte bazı uygulamalarda sorunlar yaşandıysa!bu Türklüğün değil siyasi iktidarların hatalarıdır ki, belki de o zamanlar en fazla Türk olmak sorun olmuştur ve belki de oluyor hala!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Halkı, Türk Milleti denir diyerek noktayı koymuştur ya, gerisi de lafı güzaf.

****

Gelelim, Doğruyum ve Çalışkanım’ a!

Hangi din veya hangi inanış doğruluğu ve çalışkanlığı tavsiye etmez, kim itiraz eder ki böyle güzel bir ifadeye!

Doğru ve çalışkan çocuklar yerine işini bilen gemisini yürüten hallederiz kadir tarzında,miskin, çıkarcı, hazırcı,riyakar ve hırsız bir nesli kim ister?

Hepsi bir kenara şu ifadenin güzelliğine bakar mısınız! İlkem;küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak!

İlahi bir tavsiye adeta!

Çocuk tacizi, tecavüzü veher türlü sapkınlığın zirve yaptığı, büyüklerine karşı son derece saygısız, hatta şiddet uygulayan!ahlaksız nesilde ki artışın kamera görüntülerini akşam ana haberlerde izlemekten siz de tiksinmiş,bıkmış olmalısınız!

Küçüklerini koruyan, büyüklerini sayan, yurdunu, milletini özünden çok seven bir neslin özleminde olmalısınız.

Yurdumu! Milletimi! Özümden! Çok sevmektir!Diye her sabah yemin eden bir çocuk ileride vatanına milletine zarar verir mi!

Mayası- sütü- soyu bozuk değilse vermez elbet.

****

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.“yorum dahil yapılamayacak kadar mükemmel bir öğreti, mükemmel bir ülkü” sizce de öyle değil mi?

Ey büyük Atatürk!

Aslından Ey büyük Atatürk çok eksik bir cümle, bence şöyle olmalı!

Ey Büyük Atatürk (ra.) “ra yani radiyallahuanh= Allah ondan razı olsun”

Neden mi?

Haçlı ile cihat eden, küffara geçit vermeyen, cehalet ile, Komünizm, faşizm, kapitalizm ve her türlü emperyalizm ile mücadele eden “ve kazanan” bir Mürşit’ e hatta Mücahit’ e, sadece Ey Büyük Atatürk demek vallahi az olur,her telaffuzdan sonra muhakkak Allah ondan razı olsun demek lazım.

Bu gün Suriye, Irak, Libya ve Mısır gibi ülkelerin haline bakınca Atatürk’ün kıymetini daya iyi anlamamız lazım!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim!

Nedir bu açtığı yol, gösterdiği hedef!

Atatürkçü olmayanların, hatta Atatürk’ü sevmeyenlerin dahi kabul etmek zorunda kaldığı, her sıkışıldığında fabrika ayarlarına döner gibi acilen baş vurulduğu, ehliyeti, liyakati, medeniyeti, üretmeyi, mücadele etmeyi, tavsiye eden ilim irfan yoludur.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun!

“Ne mutlu Türküm diyene!”

Yüce Allah’ın Kur’ân-ı Kerim’de Öyle bir kavim getireceğim ki, onlar Allah’ı severler, Allah da onları sever’ diye buyurduğu, bin yıldan beri âlem-i İslâm’ın bayraktarlığını yapan bir milletin mensubu olmaktan “mutlu olmayacağız da varlığımızı o şerefli milletin varlığına armağan etmeyeceğiz de Ziyan mı edeceğiz!

Dindar, nitelikli, vasıflı, ahlaklı, çağdaş bir nesil yetiştirmenin ilk yolu bence düzgün bir yemin metninden geçer, unutulmasın ki,her sıkıntılı zamanda varlığını bu büyük Devlete, bu yüce Millete armağan edenler bu yemin ile büyüdü, daha iyisini yazamayacağınıza göre gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemeli ve acilen Andımızın tekrar okunması için gerekli yasal zorunluluğu geri getirmeliyiz.

Yemin etmiş ve yeminine sadık Atatürkçü nesillere kıyamete kadar ihtiyacımız var.

Ve Atatürk adı her  aklımıza geldiğinde de muhakkak söylemeliyiz!

Allah ondan razı olsun.

Unutmadan! Allah senden de razı olsun Prof.Dr. Nurullah Çetin hocam, sende bu uğurda az mücadele etmedin, az buçuk bir şeyler öğrendiysek üzerimizde emeğin var.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun. 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7796 TL 6.7526 TL
Euro
EURO
7.6897 TL 7.6591 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA