Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.09.2019 SAAT 02:38:29
Advert
Advert
 
Mevlüt SOYSAL

Osman Özsoy aday olacak mı?

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “Kartepe, Karamürsel, Başiskele ve Kandıra’da tek aday olabileceğini ve bu yüzden de ön seçime gerek olmadığını ifade etmesinin ardından “Acaba bu ilçelerde adaylar kim?” sorusunun yanıtı CHP kulislerinde aranmaya başlandı.

Karamürsel, Başiskele ve Kandıra’da bu sorunun yanıtı bir türlü alınmazken, söz konusu Kartepe olduğunda ise tek bir isim dile getirildi:

Osman Özsoy…

Hatta öyle ki Özsoy’un Kartepe Belediye Başkan Adaylığı için alternatifsiz olduğu sadece Kartepe’de değil, İzmit’te de, Derince’de de konuşuldu.

Nitekim biz gazeteciler de fikir alışverişi için bizi ziyaret edenlere, Osman Özsoy dışında bir alternatifin olmadığını ifade ettik.

Nedenleri…

- Kartepe’deki tüm unsurlarla iç içe… Spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, camiler, vesaire…

- İnsan ilişkileri çok iyi…

- Yeni yüz…

- Belediyecilikle ilgili bilgi birikimi yüksek…

- Örnek bir iş adamı…

Ve tabii ki bu maddeler üst üste gelince Osman Özsoy da Kartepe’de bir değil birkaç adım öne çıktı.

***

Geçtiğimiz günlerde değerli ağabeyim, genel yayın yönetmenimiz Adem Turgut’la birlikte Osman Özsoy’la bir araya gelince de şunu sorduk:

“Kartepe’de adaylık için ismi en çok konuşulan sizsiniz. Düşünceniz nedir?”

Özsoy, CHP’nin Kartepe Belediye Başkan Adayı olarak isminin ön planda olması nedeniyle gurur ve mutluluk yaşadığını ifade etti. Şunları söyledi:

“Uzun yıllardır Kartepe’de yaşıyorum. Kartepe halkıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, spor kulüpleriyle iç içeyim. İlçedeki tüm kesimlerle iyi ilişkilerim var. Bu nedenle evet, partili partisiz birçok kişi adaylık yönünde ismimi telaffuz ediyor. İsmimin böyle önemli bir göreve layık görülmesi beni onore ediyor. Ben de belediye başkanlığı görevini başarıyla yerine getireceğime inanıyorum. Orta vadeli hedeflerim içerisinde böyle bir görevin olmadığını söyleyemem. Fakat bugün için adaylık bana uzak. Çünkü iş hayatım çok yoğun ve bir süre daha işimin başında olmam gerek. Bu yüzden bu seçimde Kartepe Belediye Başkan Adayı olmayacağım. Ama bu demek değildir ki süreçten uzak olacağım. İyi ve yaşanabilir Kartepe için mücadele vereceğim. Beni bu göreve layık gören herkese çok teşekkür ederim.”

***

Özsoy’un görüşleri bu şekilde…

Anladığım kadarıyla belediye başkan adaylığı hedefi var…

Örneğin şu sözleri çok önemli:

“Belediyeciliği ikiye ayırıyorum. Bunlardan biri, halkın yaşamını direk etkileyen günlük projeler… Yani, yol, su, kaldırım, park… Diğeri de vizyon projeler… Türkiye’nin birçok yerine gittim ve şunu ifade edebilirim: Her iki başlığı da yerine getiren başkanların sayısı çok az… Bir belediye başkanı, vizyon projeler ortaya koyarken, vatandaşın kaldırımını unutursa, o vizyon projenin halk gözünde hiçbir değeri kalmaz. Aynı şekilde vatandaşın ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayıp, bölgesini çekim merkezi yapacak adımları atmıyorsa, yönettiği bölge asla gelişemez. Bence belediye başkanlığı düşünenler bu iki başlık üzerinde çok iyi çalışmalı…”

***

Osman Özsoy’un görüşleri bu şekilde…

Şimdilik adaylık düşünmüyor…

Fakat hamurunda belediyecilik olduğu bir gerçek…

Henüz 43-44 yaşında…

Kocaeli siyaseti, bu seçim olmasa da başka seçimlerde Osman Özsoy’u mutlaka değerlendirecektir.

 

  

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
Sedat 2018-10-11 17:34:37
Osman Özsoy Kartepe ile diğer bölgelerde işini iyi yapan ve dürüst bir iş adamıdır. İşini iyi yapan kişilerin Bölgeye vereceği büyük güç ise kesindir. Adaylığını koyarsa başarılı olacağını tahmin ediyorum..Tek engel oy verecek kesimdir.. Ne yazık ki insanlar sürünse bile akp diyor başka şey demiyor..
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Mevlüt SOYSAL yazıları
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA