Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 06:19:26
Advert
Advert
 

Demiyom!

Sizde iyi biliyorsunuz ki çok ciddi ekonomik sıkıntılarımız var! DEMİYOM.

Hala umut verici, israfı azaltacak mali bir disipline geçemedik! DEMİYOM.

Ürettiğimizden fazla Tükettiğimiz için, ithal ürünlere olan ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor! DEMİYOM.

Fiyat artışlarını azaltmak için üretimi teşvik etmek yerine, ithalatı kolaylaştırarak, akla hayale gelmeyecek yanlışlar yapıyorsunuz! DEMİYOM.

Milletvekillerine, Suriyeli muhacir kardeşlerimize ve bizi yönetenlerin şaşalı siyasi harcamalarına para var ama, yaşı tutmadığı için emeklilikte yaşa takılanlara gelince neden para yok! DEMİYOM.

Bizi yönetenlerin bir biri ile arası iyi olduğu halde, onların siyasi ikballeri yüzünden, ortak değerlere, ortak kadere ve ortak dertlere sahip BİZLERİN arasını bile isteye bozuyorlar! DEMİYOM.

İncil sev, Tevrat Öldürme ve Kuran-ı Kerim oku diye emrettiği halde, Hristiyanlar kendinden başkasını sevmiyor, Yahudiler öldürüyor, e peki Müslümanlar neden okumuyor!, neden bu konuda kafa yorulmuyor!, neden bu kadar dindar lidere sahip koskoca İslam coğrafyası bu gidişatı tersine çeviremiyor!  DEMİYOM.

Ülkenin bekası söz konusu olduğunda sınır ötesi operasyonlar söz konusu olduğunda vatan için canından vaz geçecek babayiğitler lazım olduğunda Türklükten, Turandan, Kızıl elmadan dem vurulup! Türkçülüğü özendiren Milli değerler söz konusu olunca neden yan çiziliyor! DEMİYOM

Kısa bir süre önce övdüğünüz kişileri, kısa bir süre sonra kıyasıya eleştiriyorsunuz! bu keskin dönüşler başımızı döndürdü, ne yapacağımızı şaşırdık! DEMİYOM.

Partilerinize ömrünü adayan samimi dava adamları varken neden toplama kadrolara, profesyonel çakma siyasicilere ön veriyorsunuz, kıymet veriyorsunuz! Demiyom.

Bütün dünya bizim kötülüğümüzü isterken, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bile, partilerinizin çıkarlarından neden hiç ödün vermiyorsunuz! DEMİYOM.

Eğitim kurumları, devlet daireleri ve sağlık bakanlığı gibi hayati önem taşıyan kurumların harcamalarında tasarrufa gidiyorsunuz da, meclis bütçesinde siyasi harcamalarınız da tasarruf yaptığınızı neden duyamıyoruz! DEMİYOM.

Siyasilerin neredeyse tamamı Ebubekir’in erdemini, Ömer’in adaletini, Ali’nin cesaret ve cömertliğini, hatta bu dünyanın sınav dünyası olduğunu hepimizden daha iyi bildiği halde, hala neden bu haldeyiz! DEMİYOM.

Belediye başkanlarının pek çoğu har vurup harman savuruyor, usulsüzlükler ayyuka çıktı, bizi sağır eden bu sesler size ninni gibimi geliyor. DEMİYOM.

Hiçbir şeye tepki vermediğiniz kadar andımızın okunmasına tepki veriyorsunuz, değil dünya tarihinden İslam tarihinden bile Türkleri çıkarsanız geriye ne kalır! hiç düşünüyor musunuz! DEMİYOM.

Ne DİYOM biliyor musunuz?

Gelin size son 50 yılın en büyük YERLİ VE MİLLİ felsefecisi, Türk düşünürü Müslüm Gürses’ ten birkaç dörtlük armağan edeyim.

 

Baharı bekledim, yaz geldi geçti / Gurbet ellerinde, güz geldi geçti

Derdimin üstünden, yüz geldi geçti / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

 

Akşamı geç saydım, sabahı erken / Ağardı saçlarım, yıllar geçerken

Hele bir gün daha, tükensin derken / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

 

Her söylenen söze, boynumu büktüm / Boşuna ağlayıp, gözyaşı döktüm

Farkında olmadan, ansızın çöktüm / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

 

Akşamı geç saydım sabahı erken / Ağardı saçlarım yıllar geçerken

Hele bir gün daha tükensin derken / Hep iyi olacak dedim, boşu boşuna

 

Allah Müslüm Gürses’ ten razı olsun, mekanı cennet olsun, hepinizin Çarşamba günü mübarek, VARLIĞIMIZ DA TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

Selam ve dua ile.

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA