Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 08:45:11
Advert
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Harika sonuç

Çorum'da alınan galibiyet muhteşem.

Yanılmıyorsam Çorum bu sezon sahasında ilk kez yeniliyor.Zaten rekorlar da kırılmak için değil midir? Bunu da biz başardık. Tebrikler emeği geçen herkese.

Geçen hafta bizi üzen skordan sonra bu galibiyet ilaç gibi oldu. Ancak deplasmanda Bayburt'ta kazanınca aradaki 6 puanlık fark devam ediyor. Şimdiye kadar gerek bizim gerekse rakiplerin aldığı sonuçlara bakılınca Play-Off gurubuna kalacakmışız gibi görünüyor.

Haydi hayırlısı.3.Lig'e ilk çıktığımızda da Play-Off oynayıp son bir penaltıyla 2. Lig'i kaçırmıştık. Yani orayı biliyoruz. Bu 2 yıl önce başarıydı. Geçen yıldan beri söylüyorum,bizim takımda Sinan'dan ve Burak'tan sonra gol atmak için risk alabilecek oyuncumuz Ali Keten'dir. Sıkıştığımız zamanlarda onu gol bölgesine sürmemiz bizim bir alternatif formülümüz olacaktır. Bu sezon ikinci golünü attı. Onu gol bölgesine yakın oynatsak inanın daha bir çok gol atar. Spor skor oyunudur. Skor yapmayanın kazanması mümkün değildir. Hal böyle olunca futbolda da gol atma öncelikli taktikler dizilişler,görevlendirilmeler yapılmalıdır. Defansı gol yememek için değil, gol atmak için, topu kazanma  olarak görmeli,futbolcularımızı da böyle eğitmeliyiz. Gol yememek taktiksel bir düşünce olamaz,olmamalıdır.

Zira topla oynayan rakip ne yapacağını bildiğinden,siz ancak o eylem yapıldıktan sonra hareket edeceğinizden,daima ondan en az 15-30 salise geri kalacaksınız. Bu da futbolda önemli bir süredir.neredeyse santimlerle ölçülen mesafeler gol atmaya veya gol yemeye sebep olur.Tüm antrenörlerimizin öncelikle eğitim gruplarında bunu işlemesi gerekir.Ülkemizde eğitim dönemi yeterli ve doğru geçirilmediği için bu eğitim müsabık yaşlarda da ısrarla işlenmelidir. Futbolumuzdaki geri kalmışlığımızın sebeplerinden biri de doğru futbol oynamayı bir türlü beceremeyişimizdir. Bir işi güzel yapmak yetmez,öncelikle doğru  yapmak zorundayız.

 Ülkemizde futbola hakim olan yöneticilerin,antrenörlerin,hakemlerin,yorumcuların dolayısıyla futbolu bunlardan öğrenen taraftarların çok büyük bölümü Futbolu bilmemektedirler. Maalesef çok acıtıcı ve iddialı sav olduğunu bilmeme rağmen bence durum budur. İşte milli takımımızın 3. Lig'e düşmesi de bunun kanıtıdır. Eğitim sistemimizi,eğitim içeriğimizi tartışmak yerine yıllardır kişiler üzerinden yaptığımız başarı tartışmalarının futbolumuzu getirdiği nokta budur.Hala milli takım hocası üzerinden tartışmalar tüm medyada yapılmaktadır. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin başkanlarının itirafıyla bizim yıllardır bas bas bağırdığımız İflas gelip kapımıza dayandı.

İşte Kocaelispor'umuzun da düştüğü ve geldiği durum budur.Hala Transfer açılsın diye bağıranların geleceğimizle ilgili hiç bir önerisi yoktur. Halkın takımı  sloganına uygun halkın çocuklarını eğitelim ve bunların oluşturduğu takımla üst liglerde oynayalım diyen neredeyse yok gibidir.Şu an İzmit'in çocukları olarak övündüğümüz çocuklarımızın, transfer açıldığında 3-5 tanesinin dışında yüzüne bakmayacağımız da kesindir. Transfer yasağını  bir avantaj olarak kullanmadığımız da ortadadır.Bu yönde bildiğimiz hiç bir projemiz de yoktur.KEV den gelen paranın da doğru kullanamadığı görüyoruz.Yönetim tüm iyi niyetine ve tüm fedakarlığına rağmen bu konuda sınıfta kalmıştır.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA