Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 06:33:40
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Yarışa devam

 

Maçın başında rakip takım kalecisinin haklı olarak oyundan atılması, zor geçmesini beklediğimiz maçın nispeten daha kolay geçmesini sağladı. Rakip 80 dakika 10 kişi oynadı, oyunda çok hissedilmemesine rağmen farklı galip geldik. Diğer maçlara göre sağ taraftan Fatih'in ataklara daha çok katılma isteği dikkatimi çekti. İlk 10 dakika rakip sahada pres yaparak topu kapmaya çalıştık, bunda da başarı olduk. Daha sonra oyun dengelendi rakibin bir tehlikeli atağı vardı. 15. dakikada ileri oynanan bir pasa hareketlenen Rıza ceza sahası dışında kaleci tarafından düşürülünce rakip kaleci ihraç oldu. Bu dakikadan sonra çok baskılı olduğumuz söylenemez ama daha üstün gözüken bizdik.

 Gurubumuzdaki birçok rakibi seyrettik. Son maçı seyrettikten sonra bu gurupta şampiyon olunabileceğine olan inancım daha da arttı. Tabii bunun şartı galip gelinebilecek riskleri almaktır. Gördüğüm kadarıyla teknik heyet temkinli oyunda ısrarcı. Kadromuzun dar olduğu bunun da dezavantaj oluşturduğu doğru, itirazım yok. Ancak mevcut oyuncularımızın rakiplerden aşağı kalan yanı yok hatta en az 5-6 futbolcumuz gurubun en iyi oyuncularından. Bir de uzun zamandır yan yana oynamaları gibi bir avantajları var. Bu hafta takımın olmazsa olmazı dediğimiz Hamza, Sinan ve Murat yoktu yani 3 eksikle oynadık. Buna rağmen 3-0 gibi farklı bir skorla galip geldik. Çorum maçında da Sinan ve Murat yoktu. Bütün bunlar gurupta şampiyonluk mücadelesi vermemiz gerektiğini gösteriyor. Oluruz olmayız ama asıl hedef bu olmalı ve bunu oyunda da görmeliyiz.

Ben kendi açımdan henüz bunu oyun anlayışımızda, planımızda, oyuncu tercihlerimizde görmüyorum. Galibiyete ihtiyacımız olduğu zamanlarda risk alamayan, hep aynı şeyleri yapan bir kenar yönetimi var. İşte bu maçta da gördük ki Ali Keten sıkıştığımız zamanlarda gol atmamıza yardımcı olacak bir oyuncu tipi. Ama biz ısrarla bunu kullanmıyoruz. Bu maçta da gördük 10 kişi kalan rakip karşısında hiç bir hamle yapmadık. Rıza’nın, belkide hayatının golü olabilecek güzellikteki golü olmasa oyundaki tedirginlik sürecekti. Son golde Ali'nin kendi inisiyatifiyle ileri çıkması ve harika bir çalım atıp akıllı vuruşu ile geldi.

Uzun lafın kısası oyun tempomuz, fizik durumumuz, maça asılmamız güzel ama kenar hamlelerimiz hala eksik. Hocalarımızın da bu anlamda kendilerini geliştirmeleri, yenilemeleri lazım. Hazır böyle bir gurup bulmuşken şampiyon olmaya bakalım. Play-Off’ta ne olacağı belli olmaz. Taraftarın tek beklentisi transferin açılması ama görülüyor ki bu konuda ışık yok. O zaman şimdiye kadar yapmadığımızı yapıp farklı planlar yapmanın zamanı geldi de geçiyor. Yönetimimiz de kalıp kalmayacağına henüz karar vermemiş gibi. Bu karar da bir an önce verilmeli ki yeni planlar yapılabilsin. Yoksa yine karanlık günler bizi bekliyor. Bildiğim kadarıyla KEV’den kulübe düşen para da tükendi. Yani sadece yönetimdeki kardeşlerimizin fedakarlıklarına kaldık, yani başa döndük.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA