Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:36:33
Advert
Advert
 

CHP’de herkes konuşuluyor bir tek onlar konuşulmuyor

Hava soğuk, siyaset sıcak.

Bu soğuk kış günlerinde adeta siyasetle ısınıyoruz.

Malum, doğalgaz ve elektrik faturaları…!

Artık beyaz ve masum güzel kendini yavaş yavaş göstermeye başladı.

Bu masumiyetlik ortamında belki vaatler ve siyasi kapışmalar da masum olur…

Ya da öyle umut ediyorum…

Malumunuz atı alan Üsküdar’ı geçmeye başladı.

Ama hala atın rengi siyah mı olsun, beyaz mı olsun…

Arap mı olsun, İrlanda mı olsun…

Hala bunlar tartışılıyor CHP’de…

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum; talipliler varken, hem de büyük bir heyecanla, şevkle bu işi üstlenecek olanlar varken atamayla belediye başkan adayı belirliyorsanız kazanma şansınız olsa bile zaten baştan kaybettiniz demektir.

Bana göre öyle…

Şimdilerde partiden birçok senaryolar geliyor.

Birincisi; Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi’ne aday gösterilecek deniliyor. Eğer Hürriyet aday olursa yüklü bir miktar para aktarılacağı dillendiriliyor.

İkincisi; Tahir Büyükakın AK Parti’den Büyükşehir adaylığına gösterildiği için Fatma Kaplan Hürriyet’in de CHP’den Büyükşehir’e aday olmak istediği söyleniyor.

Üçüncüsü; Madem İYİ Parti-CHP ittifak yapacak, o zaman İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Büyükşehir’e; CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de İzmit’e aday olsun diyen bir kesim böyle bir formül üretiyor.

Dördüncüsü de Büyükşehir’e Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’e de Harun Yıldızlı isteniyor.

***

Daha önce de İzmit için aday adayı olan diş hekimi Hakan Tanta’ya yoğun baskılar yapıldı. Ama Tanta, bu dönem için böyle bir hazırlığının olmadığını söyledi ve adaylığı elinin tersiyle itti. Bence Tanta kendisine yakışanı yaptı.

Ardından ibre başka yanlara kaydı.

Ama hiç kimse cesurca adaylığını koyan Cengiz Çakar ve Nazif Korkmaz’dan bahsetmiyor. Bu iki kişi ellerini taşın altına koydu. Kimse yanaşmazken bu iki isim aday adaylığını açıkladı.

Ön seçimin ve temayül yoklamasının hiçbir şekilde yapılmadığı CHP Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde Büyükşehir ve 7 ilçedeki belediye başkan adaylarını belirlemek üzere görevlendirilen Kocaeli İli Aday Belirleme Heyeti ilimize geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve İstanbul Milletvekili Turan Aydoğdu, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile birlikte gerçekleştirdikleri çeşitli meslek odası, sendika, sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinde belediye başkan adaylarının hangi isimler olması noktasında görüş aldı.

Heyette yer alan Giresun Milletvekili Necati Tığlı ise Gebze ve Çayırova’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek adaylar konusunda batı bölgesinin nabzını tuttu.

İlerleyen günlerde İzmit ve Büyükşehir başta olmak üzere diğer 6 ilçenin de adayları belli olacak.

***

Program kapsamında Kocaeli İli Aday Belirleme Heyeti, Kartepe Balaban Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretlere çevre muhtarları da katıldı. Partinin Büyükşehir ve Kartepe’de hangi isimleri aday göstermesini istedikleri konusunda görüşlerini alındı.

Ancak muhtarlarla görüşmede Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı Cumhur Karakadılar’ın da olduğu belirtiliyor.

Karakadılar’ın orada olmasından sebep muhtarların rahat konuşamadıkları dile getiriliyor.

Bu durumun diğer aday adayı Temel Ofluoğlu’na haksızlık olduğu söyleniyor.

Ben gözlerimle görmedim ama böyle bir durum varsa İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın adalet temsilcisi bir avukat olarak, hukukçu olarak duruma müdahale etmesi çok güzel bir tavır olurdu…

Eski bir muhtar olan Karakadılar’ın yanında muhtarlar nasıl gerçek fikrini beyan edebilir ki?

Neyse…

Bakalım bu heyetin atayacağı isimlerin partiye ve kente yansıması nasıl olacak. Sezar’ın hakkı Sezar’a verilecek mi, ben de merak ediyorum…

Güzel haftalar dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA