Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.12.2019 SAAT 21:56:41
Advert
 

Şu Miskin Türkler…

Turgut Özakman’ın “Kurtuluş Savaşı döneminin kahramanlıklarını anlattığı”şu Çılgın Türkler kitabını hatırladınız değil mi?

Gelin biraz da yumurta kapıya dayanıncaya kadar yaklaşan tehlikeleri ciddiye almayan, iş başa düşünce de ölüm kalım savaşını dünyada en iyi beceren şu çılgın Türklerin torunlarından bazıları olan, şu Miskin Türklerden bahsedelim.

Sitem eden, kıymetinin bilinmediğinden bahseden,hiçbir sonuç odaklı işin içerisinde göremediğimiz,tüm sorumluluklardan ve sorunlardan muafşu Miskin Türkler!

Özellikle Facebook’ ta konuşlanmış, yüzlerce sanal gruba üye, evinden çıkmadan Milliyetçilik,Türkçülük, Turancılık ve Atatürkçülük yapan “yaptığını zanneden” Twitter’danülke siyasetini değiştireceğini, yada siyasete ayar vereceğini düşünen, para harcamayan, emek harcamayan, zaman harcamayan şu Miskin Türkler.

Siyasette, ticarette ve sivil toplum hareketlerinde başarılı olan dini grupları kıskanıp onlar gibi davasına adanmak yerine ağır ithamlar ile eleştirme kolaycısı şu miskin Türkler.

Kağıt üzerinde üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarına, resimlerini ve faaliyetlerini beğenmeği güzel yorumlar yazmayı ihmal etmediğiTürkçü, Turancı, Atatürkçü, Milliyetçi veya Ülkücü gençlik hareketlerinehiçbir hayrı olmayan, bırak maddi bir yardımı, çocuklarını bile o faydalı derneklere yollamayan, ama paylaştığı resimlerde bozkurt yapmayı, Atatürkçü olduğunu vurgulamayı ihmal etmeyenşu Miskin Türkler.

Evet! Dünya şayet Facebook’tan ibaret olsaydı dillerinden düşürmedikleri Tam bağımsız Türkiye ve Turan işi tamamdı.

Tamamdı da,maalesef sosyal medyanın dışında ki hayat şu Miskin Türklerin düşündüğü gibi değil.

         Sevdiğini desteklediğini iddia ettiği kurumların etkinliklere katılmayan, yayın organlarını almayan, sadece yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla destek olduklarını iddia eden,sadece iktidarı değilkendi partilerini de yerden yere vurmayı ihmal etmeyen, bir mehdi bir kurtarıcı bir Atatürk beklediğini ifade ederek yaşayanlardan ve kendinden ümidi olmayanşu Miskin Türkler.

         Sokağa çıkalım derseniz; gelemezler!

Etkinliklere katılın derseniz; katılamazlar!

         Burs verin derseniz; veremezler!

Emek harcayalım derseniz; mazeretleri vardır!

Zaman harcayalım derseniz; işleri vardır!

Ama her konuda mükemmel fikirleri vardır! En iyiyi onlar biliyorlar.

Fikir bedava!

Sonuç olarak hiçbir zahmetli işte yokturlar.

Whatsapp da, Messengerde“bıktıracak kadar”aktiftirler!

Kerkük’ü, yemeni, Filistin’i, Doğu Türkistan’ı, Kırımı “belirli gün ve haftaları” fakir fukara resimlerini paylaşımlarında hiç unutmazlar, ama bu ülkelerin her hangi birinden 5 tane muhtaç soydaşımız olduğunu maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını söylersen!

Beğenip paylaşır, dua ederler!

AYNEN YAKAN TOP OYNAR GİBİ BİR BAŞKASINA TEVDİ EDERLER!

Amaları keşke leri fakat ları hiç bitmez.

Çok üstlerine gidersen bana kim el verdi ki bende yapayım, her koyun kendi bacağından der seni cümle kurduğuna pişman ederler.

Damlaya damlaya göl olduğunu veren elin alan elden üstün olduğunu çok iyi bildikleri halde hayırlı işlerde bir araya gelemeyenşu Miskin Türkler.

İsterler ki, Allah sadece Türk’ü korusun, sadece Türk’e yardım etsin, düşmanlarımızın hepsini Allah kahretsin,bizde çay içip çekirdek çitlerken sıcak sobanın başında Türkçü romanlar okurken dünyayı yönetelim.

İyide ağam 8 küsür milyar insanın hepsi Allah’ın kulu değil mi?

Bizim ayrıcalığımız ne! Yattığımız yerden sadece lanetleyerek sitem ederek bu işler düzelir mi?

Sen istediğin kadar İsrail’i, Rusya’yı, Çin’i, Amerika’yı lanetle!

İktidar senin gibi düşünmüyor diye eleştir, madem yönetilme şeklin hoşuna gitmiyor, sende çık evinden, kapı kapı dolaş, gir vatandaşın gönlüne, geceni gündüzünü paranı enerjini harca, vatandaş seni de iktidar yapsın, ama bunada geçerli mazeretler bulur şu Miskin Türkler!

Şimdi her zaman olduğu gibi bu yazıdan sonra benim telefonlar yine susmaz kimi kast ettiğimi soran sorana!

En baştan söyleyeyim elbette kast ettiğim kesinlikle sizler değilsiniz, benim kast ettiklerim başka yabancı birileri, siz tanımazsınız!

Haşa sizi kast eder miyim, siz ki he heheyyyy ne büyük fikir ve dava adamlarısınız!bu ülke bu ümmet ayakta duruyorsa sizin, geçmiş anılarınızın ve sosyal medya paylaşımlarınız sayenizde.

Sizin hiçbir kabahatiniz yok asıl kabahat sizleri klavyelerinizin başında ziyaret etmeyip görüşlerinizden faydalanmayan dünya liderlerinde.

O kadar kalabalık ve güçlüsünüz ki sizi harekete geçirebilecek siyasi bir yapı büyük ihtimal yeni bir imparatorluk kurar!

Daha başka ne diyeyim.

Çarşamba gününüz de mübarek olsun inşallah.

        

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8067 TL 5.7835 TL
Euro
EURO
6.4646 TL 6.4388 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA