Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 18:24:33
Advert
Advert Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

İstikrara devam

Bir deplasman daha geride kaldı. Buradan da puan alarak döndük. Aslında maçı seyreden arkadaşlarımız, hakem hatası nedeniyle galibiyetin kaçırıldığını söylüyor. Öyleyse çok yazık. Zaten, maç öncesi kabul edilecek taraftar sayısındaki rezillik yeteri kadar gerdi taraftarı bir de hakem hatası eklenince taraftarımızın öfkesi iyice arttı ve ilimizde yaşayan ancak Trabzon'da da ilişkileri üst düzeyde olan kişilere yönelik sert tepkiler gösteriyorlar. Bunu sosyal medya üzerinden görüyoruz. Bence de haklılar. Dedesinin dedesi bu ilde doğduğu halde, nerelisin diye sorulduğunda hala oralı, buralıyım diye cevap veren kendilerini bir türlü bu ile ait hissedemeyen insanlar bu ilin yönetim erkinde önemli görevlere geldiklerinde, aidiyet hissettikleri o yöreye tanıdıkları avantajları maalesef yaşadıkları il için kullanmıyorlar. Kimsenin, aidiyet hislerini sorgulayacak değilim ama bu hissi yaşadığınız yere de gösterin lütfen.

 

Bu il sayesinde ticarette, siyasette, tanınmışlıkta vb. kendinizi yukarıya taşıyan değerlerde protokol oldunuz. Neyse ben yine futbolun içinde kalayım. Alınan bu beraberlik, rabimizin de berabere kalmasıyla çok acıtmadı. Aradaki puan farkı aynı kaldı. Devre arasına 6 puan geride girdik. Bu fark oldukça önemli, zira ikici yarıda rakibin sahasına gidiyoruz. İyi başlayamadığımız ilk yarının son 8 maçında önemli çıkış yaptık ve neredeyse Play-Off’u garantiledik gibi. İnşaAllah ikinci yarıda da bu performansımızı sürdürürüz. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam,3. ligde ilk yarıda topladığımız puan açısından rekor seviyedeyiz. Bunun için öncelikle Teknik Heyetimizi ve futbolcularımızı kutlamak istiyorum.

 

Tabii yönetimi ve Türkiye'nin her yerinde takımının arkasında olan taraftarımızı da unutmadan. Anlaşılan ve görülen o ki "transfer açılamayacak" o zaman şimdiye kadar yapmadığımız, eksik bölgelerimize, amatör liglerden19-21 yaş aralığında oyuncular almak ve bunları önümüzdeki yıla hazırlamak olmalıdır. Bu uygulamayı hiç yapmadık ve bence hata ettik. Tek çare transfer yasağının kalması gibi bir inanın yanlış ve kolaycılık olduğunu düşünüyorum. Birçok yönde başarılı olan yönetimimizin neden bu yolu seçmediğini bilmiyor ve anlamıyorum. Oysa daha ucuz ve kalıcı bir çözümdür. Yapılabilecek o kadar çok şey varki, biz transfer yasağına takıldık kaldık. İzmit'in çocukları, halkın takımı gibi sloganlaşan söylemlere de ters aslında bu aşırı istek.

 

Biraz düşünürsek ne demek istediğim anlaşılacaktır. Kendi değerlerini üretemeyen, sürekli dış alımlarla başarı yakalanacağını zanneden uygulamaların kulübümüzü ve futbolumuzu getirdiği nokta bellidir. Artık yeni bir şeyler söyleme ve yapma zamanıdır. Zaten şartlar da tüm takımları buna mecbur hale getirmiştir. Ama hala ısrarla bunu görmemekte, yanlışta ısrarcılığa devam ediyoruz. Olmayan kaynakları tüketmeye, borçlanmaya, borçları ödenemeyecek miktarlara çıkarmaya devam ediyoruz. Her ne bahasına olursa olsun şampiyon olmak tek hedef. Hala, geçmişinde şampiyonluklar yaşamış, biz de dahil bir çok kulübün geldiği noktayı hala görmemezlikten geliyoruz. Sloganımız bile "Vur kır parçala, bu maçı kazan" Rakip, düşman olmuş. Müsabaka arena denen kavgayı, öldürmeyi çağrıştıran alanlarda yapılır hale gelmiş. Maç sonuçlarının tamamen hakem tarafından belirlendiği algısı yerleşmiş, daha sayamadığım bir sürü olumsuzluk üzerimize yapışmış. Ben bu durumdan memnun değilim, sizi bilemem.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA