Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 02:08:46
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Teşekkürler Başkan

O bir İzmit' çocuğu, O bir Kocaelispor taraftarı, O Kocaelispor'un genç, akıllı, saygılı, mantıklı, fedakar ve idealist başkanı. Adam gibi adam. Her insan gibi hataları da var ama doğrularının yanında hataları görünmez derecede az. Tv41 deki 3. Devre programında bütün bu özelliklerini ve güzelliklerine bir kez daha şahit oldum. Arkadaşlarıyla birlikte Kocaelispor'un 3. kuruluşunun baş aktörü. Kapanma noktasına gelen kulübü o noktadan buralara kadar taşıyan ekibin lokomotifi. Yıllardır çözümsüzlüğe mahkum edilen KEV konusunu her türlü engellemelere rağmen çözen delikanlı. Sevgili Bahri Yavuz Kocaelispor tarihine altın harflerle yazıldın. Bu, dürüst, kararlı, gelişimci, değişimci ve aktifliğin sürdüğü sürece o makam senindir. Bütün bu övgü gibi görünen sözler asla övgü değildir, senin yaptıklarının yazıya dökülmüş halidir kardeşim.

 

Yıllardır Türkiye futbolunda rol almış karakterlerin oluşturduğu israf ve tüketime dayalı futbol Dünya'sının oluşturduğu algıyla etkilenmiş ve maalesef çoğunlukta olan taraftar kitlelerinin doğruyu görebilmeleri için senin gibi insanlara ihtiyaç var. Senin gibilerinin futbolumuz içinde çoğunlukta olması lazım. Kocaelispor tarihinde, kulübe çok önemli katkıları olmuş insanlar vardır. Bunların bir çoğu şahsi servetlerini kulüp adına tüketme noktasına getirmişlerdir. İşleri bozulmuş varlıktan yokluğa düşmüşlerdir. Örneğin Muammer Çelik bunlardan biridir. Bütün bu durumlar hep, yukarıda eleştirdiğim futbolumuzun içinde bulunduğu çarpık yapılaşma ürünüdür. Bu yapının doğru olduğuna inanan taraftar ve tiraj baskısıyla bu gurupları daha da körükleyen futbol medyasının çok önemli sorumluluğu vardır. Buna birde basiretsiz, samimiyetsiz, çıkarcı, şöhret düşkünü yönetici ve yapı içerisindeki profesyoneller eklenince şimdi içinde bulunduğumuz içinden çıkılmaz durum meydana gelmiştir.

 

Türkiye futbolunun Lokomotifi diye bilinen kulüplerimiz reel olarak batmıştır. Ancak devletin hoşgörüsü ile varlıklarını sürdürmektedirler. Bu kaosta ayakta kalan, iş adamlarının yatırım yaptığı Kulüplerdir (Başakşehir, Göztepe, Kasımpaşa Altınordu vb.) Kocaelispor devlete olan borçlarını ödeyerek önemli bir engeli aşmıştır. Bundan sonra bu güne kadar uygulanan akılcı yönetim devam ettirilirse ve yeni projeler geliştirilir, buna da İl dinamikleri dahil edilebilirse 5 yıl içerisinde SÜPER LİG hayalimiz gerçekleşir. Bu hiç zor değildir. Ama bunun ilk şartı eski tüketim alışkanlığından, Belediye versin biz harcayalım ısrarcılığından vazgeçmektir.

 

Üreten, kendi insan kaynaklarını maksimum değerlendiren, eğitime önem veren ve yatırım yapan, yetenekli gençlerin niteliklerini geliştiren bir yepyeni, modern yapıyı oluşturmaktır. Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği olarak bu içerikteki projemiz hazırdır. Girişimlerimizde başlamıştır. Girişimlerimizin sonuçlarının olumlu olacağına inanıyoruz. Umduğumuz noktaya gelindiğinde de bu konuda sizlerde elbette bilgilendireceğiz. Proje çok kapsamlı, tüm amatör ve profesyonel futbol takımlarımızı içine alacak büyüklüktedir. Şimdilik bu kadarla yetinelim. Büyük projeler, önce bilgi, birikim ve inançla gerçekleştirilir. Bu ilde bu potansiyel vardır.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA