Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 09:12:47
Advert
Advert
 

Kravatlılar gider atkılılar kalır

2019 yılından sadece iki haftayı geride bıraktık. Futbolda ara sezon olmasına rağmen bizim camia aksiyonlu günler geçirdi. Önce Başkan Bahri Yavuz, bilgilendirme toplantısında taraftarlarla bir araya geldi. Sosyal medyadan başkana ve yönetime tepki verenler ne salona geldi ne de başkanı terletecek sorular sorulmadı. Böylece sanal alem ile gerçek hayat arasındaki kalın çizgi ortaya çıktı. Oysaki birçok arkadaşımız TV41'de başkanı ağırladığımız gecede bizi eleştirmişti.

 

Daha sonra eski başkan Serhan Gürkan 10 yıl aradan sonra sahalara geri döndü. Bu haberi  2 Ocak Çarşamba günü ilk duyuran Demokrat  Kocaeli Gazetesi oldu. Gürkan, transferi açacağını ve mevcut yönetimin anahtarı valiye teslim etmesi gerektiğini söyledi. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz yazılan ve konuşanlara hiç cevap vermedi. Hodri Meydan Taraftarlar Derneği, Bahri Yavuz'un yanında olduğunu açıkladı. Bir yerel gazetemiz tamamen bu işlerin içine girdi. 10 yıldır o dönemden ezberlediğimiz hikayeler yine karşımıza çıktı.

 

Bizler bu süreçte şampiyonluk kovalayan futbolcuların morali bozulmasın ve takımın motivasyonu etkilenmesin diye bu toplara girmedik. Bizim için kulübün menfaatleri önce gelir. Sonuçta bu takım Antalya'da kamp yapıyordu, kulübün mevcut bir başkan ve yönetimi vardı. Beni birçok taraftar aradı ve mesaj attı. Sokakta birçok taraftar bana soru sordu. Ben uzun yıllardır bu camianın içindeyim. Bu şehirde kimin kaç gram Kocaelisporlu olduğunu, kimin adam sattığını, kimin dedikodu yaptığını çok iyi bilirim.

 

Her kulüpte olduğu gibi bizim Kocaelispor'da tarihsel  adamlar vardır. (Armayı seven, menfaat kovalamayan, takımını iyi ve kötü günde destekleyen, Kocaelispor için gerçekten dertlenen) Bir de dönemsel adamlar vardır (Belirli dönemde takımı takip eder, ondan sonra stadın yanından geçmez ve Kocaelispor'u izlemez. Ne zaman ince hesaplar döndüğü zaman çok iyi Kocaelisporlu olurlar) Kimsenin adamı olmam, inandığım doğru beni bağlar. Hiç bir masaya oturmam. Bu kulübe adam gibi hizmet veren herkese sevgi-saygı ve vefa gösteririm. Allah herkese akıl vermiş.

 

Yaşadığımız iyi ve kötü günleri teraziye koyarsın, ona göre gönlünden kim geçiyorsa onu başkan yapmak için çalışırsın. Kocaelispor'un önünde kongre gözükmüyor, yönetim bırakmaya düşünmüyor. 2020 Mayıs ayında yapılacak olan olağan kongrede kulübe üye olan herkes başkan olmak için adaylığını açıklayabilir. Memlekette isteyen belediye başkanlığına isteyen kulüp başkanlığına aday oluyor. Vatandaşımız hangi adayı seviyor ve inanıyorsa ona oy veriyor. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi tüm siyasi partiler adaylarını açıkladı. Her filmin başlangıcı ve bitişi var.

Her zaman söylediğimiz o güzel sloganı yüksek sesle söyleyelim " Kravatlılar gider atkılılar kalır" Taraftarlar her zaman ev sahibi yönetimler  kiracıdır.

 

Ziraat Bankası, kulüplerin borçlarını yapılandırmak için düğmeye bastı. Vergi ve SGK borçlarını sıfırlayan Kocaelispor ve diğer kulüpler için bu durum küçük bir avantaj olabilir. Bu dönem açamayacağımız transfer tahtasını yeni sezonda inşallah açacağız. İkinci yarı hafta sonu başlıyor. Antalya'da iyi bir kamp dönemi geçiren Kocaelispor'un, Fatsa deplasmanından galibiyetle döneceğine inanıyorum. Yolun sonu inşallah mutlu biter ve üst lige çıkarız. Savaşırken ve inadına mücadele ederken yanımızda olmayanlar, kazanacağımız yeni zaferlere ortak olmasın.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA