Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:29:00
Advert
Advert
 

CHP Körfez’de sıkıntı büyük

Bazen siyasi konjonktüre göre ittifak yapmak iyidir.

Ama bu ittifakı elinize yüzünüze bulaştırmamak lazım.

Bir tarafta asırlık ana muhalefet partisi CHP, bir tarafta ülkemizin güçlü siyasi figürlerinden Meral Akşener’in kurduğu bir yıllık İYİ Parti…

Aslında bu birliktelik son bir yıldır değişik çalışmalara da imza attı.

Böylece Türk siyasetine renk geldi.

Kentimizde de bu ittifakın bir benzeri yapı oluşturuldu.

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, bu süreçte tutarlı ve profesyonel bir politika izledi.

Uzun bir aradan sonra daha donanımlı bir şekilde siyasi arenaya aktif bir şekilde dönüş yapan Yıldız’ı kutluyorum.

Malumunuz aday belirleme sürecinin akabinde Körfez ilçede günlerdir belediye başkan adayı çıkarma krizi yaşanıyor.

İYİ Parti, eski CHP’li bir isim olan Salih Şirin’i aday gösterdi.

CHP ise Körfez’de net bir tavır ortaya koyamadı.

Özellikle gençler ve kadınlar asırlık bir partinin Körfez’e kendi adayını çıkarmasını istedi, Şirin’i desteklemeyeceklerini deklare etti.  Protestolar büyüyünce CHP İl Başkanlığı Bozkurt Uslu’yu öne sürdü ve aday olarak lanse etti.

Ama CHP’deki kaos bitmedi…

Körfez İlçe Örgütü’nün ve Bozkurt Uslu’nun 13 Ocak Pazar günü “Körfez’de Martın Sonu Bahar” mottosuyla yapacağı aday tanıtım programı öncesi olanlar oldu…

Daha geceden İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren’in telefonu çaldı ve arayan Genel Merkez’den Oğuz Kaan Salıcı idi.

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Oğuz Kaan Salıcı, telefonda CHP Körfez İlçe’nin başkan adaylığı açıklanmasını ertelemesi gerektiğini söyledi.

Akabinde Bozkurt Uslu’ya Genel Merkez’den gelen toplantıyı iptal et kararının ardından kaos daha da büyümüştü. Ancak Uslu, gelen karara rağmen toplantıyı gerçekleştirdi. Çarşamba günü yapılan Parti Meclisi toplantısında da Bozkurt Uslu’nun belediye başkan adaylığının akıbeti konusu gündeme gelmedi.

Ortada muamma bir durum var…

Ortada dalga geçme gibi bir şey var…

Bu iş çocuk oyuncağına döndü.

CHP ya aday çıkarır ya da aday çıkarmaz.

Bunu lastik gibi uzatmanın bir anlamı yok.

Bu belirsizlik CHP’nin veya ittifakın alacağı oy oranını derinden etkiliyor. Bunu görmek bu kadar zor olmamalı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın da Körfez konusunda tavrını net bir şekilde ortaya koyması lazım. Yoksa bu durum git gide büyük bir kangren haline gelir.

Zaten Körfez’den akın akın Ankara’ya ziyaretler başladı.

Partililer kendi adaylarını istiyor haliyle…

Kısacası CHP Kocaeli kendi ayağına kurşun sıkıyor, iktidarın ekmeğine yağ sürüyor.

Bunun başka türlü bir açıklaması olamaz.

Bu arada Bozkurt Uslu’ya da büyük ayıp ediliyor.

 

Her şey Derince için

Derince’de ve hatta Kocaeli’de Rasim Uyan’ı tanımayan pek yoktur.

O sıradan bir berber değil, çevreye ve tüm canlıların hayatına duyarlı, güzel çalışmaların altına imza atan bir örnek bir kişilik...

Derince’nin sorunlarına da bir o kadar duyarlı olan Uyan, siyasi hareketlilik yaşanan ilçesinde çıkan başkan adaylarına bir liste sundu.

Uyan, Derince’nin sorunlarını  ve yağılması gerekenleri şöyle sıralıyor:

Derince’ye üniversite yapılması; işsizlik, trafik ve otopark sorunu; elektrik tellerinin yer altına alınması; umumi tuvaletlerin yapılması; sokak hayvanları sorunları; Cımbız ve Karaahmet derelerinin ıslah edilmesi; gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçilememesi; otogar, mezbaha, hal, sanayi sitesi, çıraklık meslek lisesi ve benzeri kurumların kazandırılması; adliye ve askerlik şubesinin olmaması; İZGAZ  ve Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinin olmaması; E-5 üstgeçidinin asansörlü olmaması; Esentepe, Harmantarla, Öğretmenler, Çınarlı ve 60 Evler’de ulaşım sorunu, kayıtsız iş yerlerinin denetimi yapılmaması, tramvayın olmaması, Sivil Toplum Örgütlerinin yararlanabileceği STK merkezinin olmaması; yaşlı bakım merkezi olmaması; ilçe merkezinde bir kapalı pazarın olmaması, sanat sokağının olmaması, yenilinebilir enerji kaynaklarının olmaması, engelsiz durakların olmaması ve kent kimliğinin olmaması…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA