Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 05:00:59
Advert
Advert Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Olur böyle şeyler, yıkılmak yok

Evet kötü sonuç, evet farklı yenilgi, evet peş peşe mağlubiyetler. Ama her sezonda yaşanabilecek şeyler bunlar, moralimizi bozmaya, gelecekten umutsuz olmaya hiç gerek yok. Bunları aşabiliriz, yeterki hatalarımızı doğru tespit edelim ve çözüm için gayret gösterelim. Elbette hedefimiz direkt çıkmak ama olmazsa da Play-Off’tan çıkma şanımız da var. Kaldı ki Play-Off’ta muhtemel rakiplerimize baktığımızda en şanslı olan biziz. Kadromuz kısıtlı tamam da, sahaya eksiksiz çıktığımızda biz iyi takımız. Buna hep birlikte inanalım. Sosyal medya denilen, atıp tutmanın serbest olduğu, kimin bilgili, kimin cahil, kimin samimi, kimin kasıtlı olduğu belli olmayan mecrada yapılan olumsuz, umutsuz, yönetimi istifaya davet eden yazıları hiç kaale almayalım. Biz doğrularımızda ısrar edip çok çalışalım. Mutlaka başaracağız. İlk yarıda da bu iki takıma yenilmiştik, daha sonra toparlanıp iddialı duruma geldik. Tek dezavantajımız, hata yapma toleransımızın olmaması. Başarabilmek için hep doğruları yapma zorunluluğu. Ne yapalım gerçek bu tüm bu zorluklardan sonra başarabilirsek tarihe geçeceğimizi de bilelim.

 

KOCAELİ FUTBOLU YERLERDE

Bu hafta profesyonel takımlarımızın hepsi mağlup. Kocaelispor dışındaki takımlarımız düşmeme mücadelesi yapıyor, hatta Körfez ve Darıca düştü diyebiliriz. Gölcük ve Gebze tam olmasa da düşme korkusunu epey hissediyor. BAL ligi denilen ne idüğü, neden kurulduğu belli olmayan ligde takımlarımız kendileri ile mücadele ediyor. Amatör kümedeki takımlarımızın ulusal boyutta hiçbir başarısı yok. Amatörde oynattığımız maç sayısıyla övünüyoruz ama üst liglere, milli takımlara oyuncu yetiştiremiyoruz. 15-16 yaşındaki yeteneklerimizi il dışındaki çeşitli takımlara satmayı marifet sayan bir yapı kurulmuş ve bunu başarı olarak görüyoruz. Giden bu çocuklarımızın neredeyse tamamı en fazla 3. ,2. lig seviyesine doğru çıkıyor. Bütün bunlardan sonra bile başarıdan söz ediyoruz. Yapılan onca yatırımın (ki bunların birçoğu verimsiz yatırımlardır) karşılığı bumu olmalı? Yerel yöneticilerimizi kim yönlendiriyorsa yanlış yönlendiriyor, benden söylemesi. Yerel yöneticilerimize tavsiyemdir. Şimdi değişim zamanı, yaptığınız yatırımların karşılığını almak istiyorsanız, yeni fikirlere, projelere yönelin. Mevcut durum ilimize yakışmıyor."Spor Kenti" sloganının içini dolduralım."Sağlık İçin Spor" ile "Sporcu Yetiştiren Kent" arasındaki farkı doğru anlayalım.

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA