Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:33:15
Advert
Advert
 

CHP’nin listesi vefadan ve emekten epey uzak

CHP’nin İzmit Belediye Başkan Adayı olarak Fatma Kaplan Hürriyet’in belirlenmesinin akabinde Hürriyet ile seçimlerde koordineli bir şekilde çalışmak için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) kuruldu.

SKM’ler her seçim döneminde adayların çalışmalarını düzenlemek ve partinin tüm organlarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çalışmasını kolaylaştırmak için önemli bir özelliğe sahip.

 Seçim için gerekli malzemelerin temininden, seçim için harcanacak maddiyata kadar her şeyi yönlendirmeye yarayan önemli bir birim.

Her parti mutlaka seçim dönemlerinde böyle bir birim oluşturur, başına da etkin ve yetkin bir partiliyi koyar…

SKM görevlileri genelde siyasi deneyimi olan kişilerden seçilir.

CHP’nin Büyükşehir’de İYİ Parti ile ittifakı sonrası İYİ Parti’nin gösterdiği isim olan ortak aday Serdar Kaman için İYİ Parti tarafından bir SKM oluşturulurken, CHP’den İzmit Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Fatma Kaplan Hürriyet için CHP İzmit tarafından SKM kuruldu.

***

İki gruptan siyasiler haftada bir buluşarak fikir alışverişi yapıyor.

Ancak bu kez CHP İzmit tarafından kurulan SKM’nin uzunca bir süre başkanı yoktu.

İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ın SKM’yi birlikte koordine ve organize ettiği belirtiliyordu.

Sonuçta biri belediye başkan adayı, diğeri de ilçe başkanı…

Her ikisi de doğal olarak çok yoğun…

SKM gibi tüm seçim çalışmalarının yürütüldüğü bir noktada belediye başkan adayı ve ilçe başkanının SKM’yi yönetmesi yaklaşan seçimler öncesi pek de sağlıklı bir durum değildi.

Partide deneyimli bir çok ismin bu sürece dahil edilmemesi parti için olumsuz sonuçlar doğurduğu şüphe götürmez bir gerçek.

Epey gecikmeli de olsa ekipte yer alan eski ilçe başkanlarından Mehmet Ümit Küçükkaya, SKM’nin başına getirildi.

Zeten İsmet Kanık, Alparslan Seymen, Hasan Çelik, Ömer Akın, Cengiz Çakar, Nejat Çakır, Hakan Tanta ve Yavuz Ulugün gibi isimler SKM’de yer alıyor.

Bu kadar kişinin olduğu yerde adayın kendi programlarını yapması tuhaf bir durum.

***

Diğer taraftan CHP’nin İzmit Belediye Meclisi için hazırladığı liste açıklandığından beri partililerden ciddi eleştiriler geliyor. Birinci sıraya yazılan Ünal Özmural, mesleğinde başarılı bir makina mühendisi olabilir.

Ama bu partide aynı mesleği yapan ve yıllarca ailesiyle beraber CHP’de siyasi hayatı olan Ahmet Kavurmacıoğlu listenin en başına yazılsa belki bu kadar tepki gelmezdi.

Hürriyet’in adaylığı henüz netleşmediği günlerde eski belediye meclis üyelerinden Cengiz Çakar ve yine partinin tanınmış isimlerinden Nazif Korkmaz, hiç bir şeyden çekinmeden aday adaylıklarını açıkladı.

Bu iki isme vefa göstermek ve teşekkür etmek gerekirdi diye düşünüyorum. Çakar ve Korkmaz’ın meclis listesine davet edilmesi parti için şık bir hareket olabilirdi.

Ayrıca bu partinin bir il başkanı var.

Sayın Cengiz Sarıbay’ın bu doğrultuda mutlaka görüşü alınmalı, onun da vermek istediği bazı isimler listede yer bulmalıydı.

Bir Hüseyin Erol’un ismi, Fahri Örengül’ün ismi, Hamiyet Göksu’nun ismi, Sefa Sözer’in ismi, Gökhan Ercan’ın ismi, Gökhan Eryargı’nın ismine listede yer verilseydi daha farklı bir tablo oluşurdu.

Şu an uzaktan bakıldığında oldukça silik bir meclis listesi gözüküyor.

Yeni isimlerin yanında partinin tüm dengeleri gözetilerek CHP’ye yıllarını vermiş, deneyimli isimlerin yer alması listenin kocaman bir artısı olacaktı.

Bana göre bu liste vefadan ve emekten uzak…

Partinin kadınlarından uzak…

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA