Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:40:24
Advert
Advert
 
Ünal CANKURT

Kandıra’da partiler değil adaylar yarışıyor

Cumhur İttifakının Adayı Adnan Turan Kandıra merkez ve köylerinde, gece gündüz demeden seçim çalışmalarını yürütüyor.

Cumhur İttifakının seçim çalışmalarına Kocaeli AK Parti milletvekilleri dönüşümlü olarak katılırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın’a ve Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan’a destek istiyor.

Cumhur İttifakında yer alan MHP ise, seçim çalışmalarını bazen AK Parti ile birlikte yürütüyor, bazen ise ayrı programlar yaparak Cumhur İttifakının Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan’a destek istiyor.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Cumhur İttifakının adayına sadece AK Parti Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Cumhur İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ilçemize geldiğinde seçim çalışmalarına katılıyor.

Kandıra eski Belediye Başkanı Cengiz Kan, AK Parti Belediye Başkan Adayı oldu fakat Cumhur İttifakının Kandıra adayı Adnan Turan ilan edilmesi ile Cengiz Kan seçim çalışmalarında Adnan Turan’ı o günden bu güne hiç yalnız bırakmadı.

AK Parti’den Kandıra Belediye Başkanlığı’na 14 isim çıkmış.70’e yakın Belediye Meclis Üyesi de aday olmuştu.

AK Parti’de yer alamayan bazı isimler farklı partilerde kendilerine yer bulurken bazıları ise, AK Parti’ye olan tepkilerini el altından farklı partileri destekleyerek gösteriyor.

Bu da Cumhur İttifakının Kandıra’daki rakibi Millet İttifakının adayı Ercüment Şahin’in işine yarıyor. Tabi ki seçim Kandıra’da her iki aday için çok kolay olmayacak.

Cumhur İttifakı Kandıra’da iktidarın verdiği avantajla önde görünse de Millet İttifakının adayı seçimi almak için var gücüyle gece gündüz çalışıyor.

 

*****************************************************

 

Bunu başaran Kandıra Belediye’sini alır

Kandıra’da seçim Kıran Kırana Geçecek Gibi Görünüyor

Kandıra’da partiler değil adaylar yarışıyor.

Cumhur ittifakının adayı Adnan Turan, Millet İttifakının adayı Ercüment Şahin

Kandıra seçmeni adaylara bakıyor, partisine bakıyor adayın samimiyetine ve güler yüzüne önem veriyor.

Seçmeninin gönlüne giren başkan adayı bu işi Kandıra’da göğüsleyecek gibi görünüyor.

Kandıra’da kimse liderine, partisine, adayına güvenmesin. İttifaka destek veren partiler burada kilit konumunda. AK Parti MHP’den, İYİ Parti ise CHP’den tam destek alamazsa her 2 adayın hesapları altüst olabilir.

Kandıra’da 31 Mart yerel seçimleri eskisi kadar iktidar için kolay olmayacak. Çünkü Kandıra’da 2 alternatif aday var.

Cumhur İttifakı seçmenini incitme, üzme, kırma gibi bir lüksü yok. Seçmenini küstürdüğünde tepki olsun diye Millet İttifakına destek verebilir. Aynı şekilde Millet İttifakı da seçmenini üzme, kırma gibi bir lüksü yok.

Her iki ittifakın adayının da seçmenini samimi, güler yüzle karşılaması seçimi kazanmasında tabi ki büyük faktörlerden biri olacaktır.

İlçe Başkanları ve yönetimlere, Kadın ve Gençlik Kollarına tabi ki Belediye Başkan adaylarına çok iş düşüyor.

Kandıra’da seçimi kazanmak isteyen başkan adayları ve parti yöneticileri, 31 Mart gününe kadar halkın gönlünde yer kazanmaları gerekiyor.

Tabi ki partiler Kandıra’da seçimi kazanmak istiyorlarsa, adaylar ise başkan olmak istiyorsa seçimi kazanmanın tek yolu halkın gönlünde yer tutmalı. Bunu başaran Kandıra Belediye’sini alır.

 

Kandıra’da muhtar adayları siyasetçileri bile gölgede bıraktı

Kandıra’da sadece Belediye Başkan Adaylarının seçimleri kıran kırana değil, muhtar adaylarının seçimleri de kıran kırana geçecek gibi görünüyor.

Kandıra’da 5 merkez mahallesi olmak üzere köylerle birlikte 96 muhtarımız görev yapıyor.

Bu muhtar adaylarından 8 tanesi aday olmayacağını duyurdu.İşte o muhtarlar; Türkiye muhtarlar derneği Kandıra Şube eski Başkanı Akçakese Mahalle Muhtarı Mevlit Akdeniz, Kabaağaç Mahalle Muhtarı Mustafa Bayram Çelik, Kaymaz Araman Nihat Ayvazoğlu, Sepetçi Hayri Çelik, Karlı Recep Şahin, Akbal Salih Eren, Eğercili Bayram Küçükarıcı ve Bağırganlı Hüseyin Yılmaz mahalle muhtarları tekrar aday olmayacacaklarını kamuoyuyla paylaştılar.

8 muhtar aday olmayacağını duyururken 300 ü aşkın muhtar adayı da adaylığını duyurarak seçmene indi bile.

Bazı muhtar adaylarımız 4. ve 5. döneme aday olurken bazıları da ilk kez mahallesine ve halkına hizmet için aday olduğunu beyan ediyor.

Tabi ki bu Kandıra’da farklı yorumlanıyor.

Bazı muhtar adayları mahallelerine ve halkına hizmet etmek için değil, muhtarlara verilen maaş ve sosyal güvencesi gibi özel haklardan yaralanmak için aday olduğu iddia ediliyor.

Kandıra merkez ve köylerinde 300 e yakın muhtar adayı yer alıyor. Bu muhtar adaylarının hepsi için aynı şeyi düşünemeyiz.

Tabi ki bunların bir kısmı devletin vermiş olduğu bu haklardan yaralanmak için aday olduğu düşünülüyor.

Tabi ki her mahalle kendi adayını iyi tanır ve bilir.

 Menfaatini halkın isteklerinden önde tutan muhtar adayını sandığa gömmesini bilir.

Halkına ve milletine hizmet etmek isteyenlere de 31 Mart Pazar günü yetkiyi de vermesini de bilir.

 

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ünal CANKURT yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA