Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.06.2020 SAAT 08:50:41
Advert
Advert
 

Leyla ile Mecnun ve domates açılımı

Siyasi trafiğin yoğun ve hareketli olduğu günleri yaşıyoruz.

Herkes seçime kitlenmiş durumda.

Adaylar sokaklarda arı gibi çalışıyor.

Bu arada bizler de adayların haberine, röportajlarına gazete ve internetimizde yer vererek yaptıkları çalışmaları sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Fırsat buldukça adaylarla bir araya gelmeye, onları dinlemeye özen gösteriyorum.

Özen gösteriyorum demişken...

Geçenlerde Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen ile bir araya gelip, yaptığı çalışmalar ve seçimi kazanması halinde yapacaklarına dair projelerini dinledim.

“Herkes yeni Leyla’yı konuşuyor. Yeni bir Leyla’ya değil, yeni bir Mecnun’a ihtiyacımız var” çıkışı ile geçen haftaya damgasını vuran Özen’e özellikle sosyal medyada nasıl bu kadar başarılı olduğunu, hazırladığı tanıtım filmlerini ve sloganlarını kimin hazırladığını sordum. Tamamen kendilerine ait olduğunu söyledi.

Eğitimci kimliğe sahip olan Özen’in her kesimle rahat diyalog kurabilmesi, rakipleriyle kavga havasının aksine kıvrak ve esprili açıklamalarla yarışması açıkçası beni etkiledi.

Kararsız seçmenlerin fikrini yarım saatlik bir görüşmeyle değiştirebileceğini iddia etti.

Adaylığı noktasında karşısındaki kişinin ‘Hayırlı olsun’ ya da ‘Hayırlısı olsun’ cümlelerinden hangisini kullandığına dikkat ettiğini, iki cümle arasında çok fark olduğunu söyledi.

Özen’in domates üzerinden verdiği bir örnek çok ilgimi çekti.

Belediye başkanının bir beyin olduğunu ve vatandaşların bu beyne oy verirken domates seçerken gösterdikleri hassasiyeti göstermelerini istediğini vurguluyor.

Biraz daha açmak gerekirse

“Pazara gittiğinizde hayırlısıyla 2 kilo domates ver demiyorsunuz.

Elliyorsunuz, kokluyorsunuz, adam müsaade etse kesip yiyeceksiniz.

Altı üstü bir domates. Ama bir şehri 5 yıl yönetecek kişiyi seçerken de domatesi seçer gibi hassas olunmalı.

Çocuğunuzu, evinizi teslim ettiğiniz beyni seçerken lütfen araştırın, soruşturun, dinleyin, görün ve buna göre karar verin” diyor Ahmet Özen.

Özen’in farklı bir projesi de evlenecek gençleri yakından ilgilendiriyor.

Belediyelere ait düğün salonlarının vatandaşlara şirket muamelesi yaptığını dile getiriyor.

Bu memlekette vefat eden insanlar nasıl hizmet hakkı ücretsiz elde ediyorlarsa evlenecek olan gençler için de talepleri durumunda salon masrafının alınmaması gerektiğini, yemeklerin ücretsiz olması gerektiğini, talepleri doğrultusunda belediyenin ulaşım için otobüs göndermesi gerektiğini hatta arzu ederlerse gelin arabasının bile gönderileceğini söylüyorum” diyor.

Ve belediye başkanı olursa evlenecek gençlerden hiçbir ücret talep etmeyeceğini özellikle vurguluyor.

Artık bu seçimlerde sandıktan Leyla mı çıkar yoksa Mecnun mu çıkar bilmem ama Ahmet Özen’in siyasete ve seçim yarışına bir renk getirdiği, farklı bir bakış açısı getirdiği bir gerçek.

Kentimiz için, geleceğimiz için yeni bir Leyla, yeni bir Mecnun olmak için elini taşın altına koyan tüm adaylara kolaylıklar diliyorum.

Ama şu bir gerçek ki; Ben sandığa gidip oy vermeden önce Ahmet Özen’in tavsiyesine uyup sanki pazardan, manavdan domates alıyormuş gibi sık eleyip, ince dokuyup oyumu öyle oy vereceğim.

Ne diyelim; Vardır domatesin de bir kerameti…

Güzel haftalar dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7699 TL 6.7429 TL
Euro
EURO
7.5927 TL 7.5624 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA