Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 10:27:47
Advert
Advert
 

Nail Baki ve Serdar Kaman

Siyaset iyice ısındı.

Son dönemece girildiği şu günlerde siyasi partilerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adayları ve İzmit adayları tek tek projelerini açıklıyor.

Geçtiğimiz pazartesi günü önce Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki’nin ardından da Millet İttifakı’nın adayı İYİ Partili Serdar Kaman’ın düzenlediği proje tanıtım toplantısına katıldım.

Demokrat Parti bu yarışta iddialı olmasa bile Nail Baki’nin dersine iyi hazırlanmış olduğunu gördüm.

Açıkçası CHP ve İYİ Parti’nin çıkardığı adaydan daha donanımlı. Çevreden, trafiğe, eğitimden sosyal hayata, kent ekonomisine kadar her konuda projeleri var. Duruşuyla, anlatımıyla siyasette öne çıkması gereken bir isim olduğun düşünüyorum.

Bir projesi var ki diğer adaylarınkinden çok farklı. Ve yaşamsal anlamda bu kente en fayda sağlayacak bir proje bence.

Projeyi yazdığımda ‘Bu mudur?’ diyebilirsiniz ama biraz düşününce basit gibi görünen bu proje yaşamsal anlamda en önemli projelerden biri.

Nail Baki, ücretsiz, steril şehir tuvaletleri yapacak. Vatandaş içeri geldiğinde havlusuna kadar her şeyi bulacak. Nail Baki, “Bu medeniyet bizde var” diyor.

Baki’nin en çok dikkatimi çeken projesi bu oldu. Diğer projeleri de elbette güzel ama bu konuyu da es geçmemek lazım.

Demokrat Parti’nin akabinde CHP’lilerin de desteklediği Millet İttifakı adayı İYİ Partili Serdar Kaman’nın Tryp By Wyndham Otel’de düzenlediği proje tanıtım toplantısına geçtim.

Zeminden eksi 2 kat aşağıda büyük bir salonda düzenlendi toplantı. Yaklaşık bin kişi vardı ve İYİ Partililer ağırlıktaydı. Havasız bir ortamdı ve resmen boğuldum desem yeridir. Toplantıyı izlemek için gelen basın mensupları için ayrılan alan verimsizdi.

CHP’nin 2 ismi Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya da oradaydı.  

Her iki partinin il başkanının konuşmasının ardından sıra vekillerine geldi. CHP Milletvekili Haydar Akar’ın “Meral ablamıza çok teşekkür ediyorum” cümlesi ittifakı benimsediğinin bir göstergesi gibiydi.

Konuşmaların ardından Kaman’ın tanıtım videosu izlettirildi. Sonrasında da ilk videonun biraz genişletilmişi olan projelerin yer aldığı video gösterildi. Sahneye çıkan Kaman, bu kez proje kitapçığında yer alan vaatlerinin yer aldığı videosuna eşlik etti. Kitapçığı baştan sona video eşliğinde okudu.

Hazırlanan kitapçıktaki görseller belli ki internet ortamından indirilmiş. Kente dair bir fotoğraf göremedim. Kitapçıkta Millet İttifakına dair hiçbir görsel ya da CHP’ye dair hiçbir amblem bulunmuyordu.

Bazı CHP’liler bu duruma tepki gösterdi, partilerine kendi adaylarını çıkartmadığı için sinirlendi. Hatta Milli İttifak adayına oy vermeyeceklerini söyledi.

Kaman konuşmasında “Bizim dönemimizde kimse aç kalmayacak” dedi. Bu cümle bana fazla sıradan geldi. Kaman’ın konuşmasının 15’inci dakikasından itibaren salon boşalmaya başladı. Katılımcılar sıkıldı ve çay içmeye gitti.

Serdar Kaman mesleğinde başarılı olabilir ama siyasi duruşuyla ve bürokratik tavırlarıyla CHP’nden yeterli oyu alabileceğini düşünmüyorum.  

Toplantıdan diğer bir detay ise programın sonunda Kaman ile fotoğraf çektirmek isteyen bir vatandaşın sahnenin arkasında bırakılan boşluktan aşağıya düşmesiydi.

Salon için yapılan sahne düzeni daha özenli olabilirdi…

Martın sonuna çok az kaldı. Kim ne yaparsa hanesine artı ya da eksi olarak yazılıyor.

Dilerim sorunsuz bir seçim dönemi geçiririz.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA