Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.07.2019 SAAT 08:39:00
Advert
 
Advert
Mevlüt SOYSAL

Mustafa Kocaman “Birinci Kartepe olmaz” demişti

SEÇİMLERE birkaç gün vardı ki ziyaret sebebiyle gazetemizde bulunan Kartepe Belediye Başkanı (Tabii ki o zaman adaydı) Mustafa Kocaman, gazetemiz yönetim kurulu üyelerinden Kadir Genç’in “AK Parti en yüksek oyu Kartepe’de alır” sözüne şaşırarak karşılık verdi:

“Kartepe’de çok iyiyiz ama birinci olamayız.”

Bizler sorduk:

“Peki, birincilik nerede olur?”

“Başiskele…”

Sonra anlattı:

“Birçok seçimde Başiskele’de birinci olduk. Oranın sosyolojisi çok farklı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a müthiş bir bağlılık var. Bundan önce olduğu gibi bu seçimde de Başiskele’nin birinci olacağını düşünüyorum.”

Kadir Genç inadını sürdürdü:

“Benim evim Kartepe’de ama sosyal çevrem Başiskele’de… Çevremden edindiğim izlenim, birinciliğin Kartepe’de olacağı yönünde…”

Kocaman lafa girdi:

“Başiskele…”

***

Ve sonuçlar…

Kartepe: Yüzde 57.93…

Başiskele: 52.53…

Fark öyle belirgin ki…

Ve dahası:

Koca kentte Kartepe’ye yaklaşan bir ilçe bile yok.

***

Eminim ki Kartepe’deki olağanüstü durumu Mustafa Kocaman da fark etmiştir daha o zamanlar… Fakat mütevazı ve böbürlenmeden uzak tavrı, eminim ki “Birinci biz olacağız” demesinin önüne geçmiştir.

Eminim ki bu tavır onun nezaketinde ileri gelmektedir.

***

Sohbet ilerlerken bir şaşkınlığımı ifade ettim:

“Birçok ilçede Cumhur İttifakı ve rakipleri arasında sert tartışmalar var. Bazı ilçelerde gerginlik had safhada… Sizin rakibiniz olan Cumhur Karakadılar ise sözünü sakınmayan, biraz da agresif sayılabilecek bir isim, fakat Kartepe’de en ufak bir gerginlik yaşanmadı. Bu biraz şaşırtıcı…”

Gülümseyerek yanıtladı:

“Cumhur Karakadılar sözünü sakınmaz ama agresif bir isim değildir. Biz zaten aynı köydeniz. Bu yüzden aramızda gerginlik olmaz.”

***

Kuşkusuz ki mazbatayı alan tüm belediye başkanlarının öncelikli sözleri şöyle olacak:

“Mütevazı olacağım.”

“İnsan ayrımı yapmayacağım.”

“Herkesin başkanı olacağım.”

Kimileri bu iddialarını hayata geçirecek, kimileri de geçiremeyecektir.

Fakat emin olduğum bir şey var…

Kartepe, Mustafa Kocaman’la birlikte bir “barış ve kardeşlik” kenti olacaktır.

Daha seçimlere birkaç gün varken ve tablo net bir şekilde ortadayken bile “Birinci olacağız” demekten kaçınan, rakibini incitecek en ufak bir söz bile etmeyen Mustafa Kocaman, herkesle barışık belediye başkanlığı yapacak, bu tavır da, günden güne kutuplaşan vatandaşları birleştirecektir.

Bu açıdan Kartepe çok şanslı…

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Mevlüt SOYSAL yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6871 TL 5.6644 TL
Euro
EURO
6.3796 TL 6.3542 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA