Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 11:15:55
Advert
Advert
 

Ak Parti ve İmamoğlu'na medyadan iki önemli uyarı

BİR- İlki Ekrem İmamoğlu için... Habertürk'ten Fatih Altaylı "Gerilime Gerek Yok" başlıklı yazısında medyayı eleştirdiği gibi İmamoğlu'nu da uyarıyor:

"Ekrem İmamoğlu, seçim sonrası süreci oldukça iyi götürüyor.

Hâlâ ve her şeye rağmen sükunetini önemli ölçüde koruyor, olumlu tavrını sürdürmeye çalışıyor.

Dün bu tavıra gölge düşürme potansiyeline sahip hamle Ankara’dan geldi.

Meral Akşener’in gereksiz sert, cepheleştirici açıklaması, İmamoğlu’nun İstanbul’daki tutumuna ve duruşuna zarar verecek türden görünüyor.

Özellikle de, seçimin tekrarı söz konusu olursa.

Bir tavsiyem de Ekrem Bey’e.

Dün medyaya çattınız.

Haksızsınız diyemem.

Ama “Bunu kafaya takmayın” diyebilirim.

Türkiye’de güçlü lider olabilmek için manşetlerle değil manşetlere rağmen gelebilmek gerekiyor.

Güçsüzleştikçe manşetlere ihtiyaç duyar hale geliyorsunuz.

O yüzden medyanın tavrını dert etmeyin.

Sizin için iyi bile olabilir!"

Çok yerinde. Bence de İmamoğlu, bu süreci çok iyi götürüyor. İki noktada biraz sınırı zorladı. İlki Anıtkabir'de imzayla ikincisi de medya sahibi ailelerin adını verirken...

Elbette, İstanbul'da her yer Ak Parti tarafından "Teşekkürler İstanbul, Gönül Belediyeciliği Kazandı" pankartlarıyla donatılırken İmamoğlu'da kendi haklılığını göstermek için bir şey yapacaktı. Ama imza işi rakibinin eline koz vermek oldu.

Medya eleştirisinde de İmamoğlu yerden göğe haklı. dünyanın konuştuğu seçimin en önemli aktörünün ne dediğini televizyonlardan canlı dinleyemiyoruz. Ama Altaylı'nın dediği gibi bazen medyaya rağmen kazanacaksınız.

***

İKİ- Bir diğer uyarı da Ak Parti için Abdurrahman Dilipak'tan geldi. Yeni Akit gazetesinde "Siyasetname Okumazsak “Şikayetname” Dinleriz!" başlıklı yazısında Dilipak "dost acı söyler" tadında cümleler kurmuş:

"Bu “içimizdeki beyinsizlere” dikkat. Artık bunların süt dişleri yok. Köpek dişleri var. Çeneleri de çok güçlü. “İnatçı” birtakım “Şeytan”ları ve “gözü dönmüş, Şeytanlaşmış, münafık karakterli” başka dostları da var!

Siz FETÖ’cüleri kovarken, onlara musallat olan Şeytanlar, kılık değiştirip başka “Cemaat”lerin kimlikleri ve sizlerle yakın duran yapılar üzerinden çevrenize sızıp, oyunlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Siz kapıdan kovdunuz, onlar bacadan girdiler. Yakınlarınıza, çevrenize bakın!

Eğer bu olaylardan da ders almayacaksak, gelecek olan 2. bir “şefkat tokadı” değil, bundan sonrası daha da ağır bir ders olacaktır. Umarım bu defa olanlardan ders alınmıştır ve çözüm için geç kalınmaz. Çünkü yarın bugünden daha kolay olmayacak! "

Çok çok önemli bir uyarı...

Ak Parti'nin dönüp kendi içine bakması gerekiyor.

 

 

Seçim kaç oyla kazanılır?

 

Yusufeli’de 2…

Malazgirt’te 3…

Giresun’da 280…

Muş’ta 538…

Yalova’da 352…

Uşak’ta  bin 762…

Zonguldak’ta  bin 973…

Oyla kazanılabildi.

15 bin oyla neden kazanılmasın?

***

Ekrem İmamoğlu’na mazbatayı vermemek en çok AK Parti’ye zarar veriyor.

Bilinsin istedim.

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA